Rusijos ryšių prievaizdas: Navalno organizacijų paskyros turi būti užblokuotos

Rusijos federalinė ryšių, informacijos technologijų ir visuomenės informavimo priemonių tarnyba („Roskomnadzor“) trečiadienį pranešė, kad kreipėsi į socialinius tinklus su reikalavimu užblokuoti kalinamo Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno organizacijų, kurios šalyje buvo pripažintos „ekstremistinėmis“, paskyras.

Praėjusį mėnesį Maskvos teismas patenkino sostinės prokuratūros prašymą pripažinti A. Navalno įkurtą Kovos su korupcija fondą (FBK), Piliečių teisių gynimo fondą (FZPG) ir jo regioninių biurų tinklą ekstremistinėmis organizacijomis, jas uždrausti ir likviduoti.

„Remiantis RF Generalinės prokuratūros reikalavimu, turi būti apribota prieiga prie minėtų ekstremistinių organizacijų, jų regioninių padalinių ir organizatorių tinklalapių ir paskyrų socialiniuose tinkluose“, – trečiadienį pareiškė „Roskomnadzor“.

Pasak Rusijos ryšių prievaizdo, „šiose svetainėse ir puslapiuose socialiniuose tinkluose buvo talpinami raginimai vykdyti ekstremistinę veiklą, masinius neramumus, dalyvauti renginiuose, vykstančiuose pažeidžiant nustatytą tvarką, taip pat kvietimai teikti finansinę paramą minėtoms organizacijoms“.

Taip „Roskomnadzor“ pakomentavo A. Navalno bendražygių pranešimus apie šios agentūros reikalavimus užblokuoti jų paskyras „YouTube“ ir „Twitter“.

„Remiantis galiojančiais teisės aktais, už organizacijų, kurių veikla pripažinta ekstremistine ir uždrausta, medžiagos platinimą numatyta baudžiamoji atsakomybė“, – nurodė „Roskomnadzor“.

Trečiadienį apie Rusijos ryšių prievaizdo reikalavimą užblokuoti jos tviterio paskyrą pranešė A. Navalno bendražygė Liubov Sobol, o diena anksčiau apie reikalavimus užblokuoti jų „YouTube“ kanalus paskelbė Leonidas Volkovas, Georgijus Alburovas ir Vladimiras Milovas.

Užblokuoti tinklalapiai

Pirmadienį „Roskomnadzor“ užblokavo 49 su A. Navalnu susijusius tinklalapius. Tarp užblokuotų tinklalapių yra pagrindinė opozicionieriaus svetainė navalny.com, taip pat jo regioninių biurų bei svarbiausių bendražygių interneto svetainės.

Taip pat tarp užblokuotų svetainių atsidūrė FBK iniciatyva įkurti tinklalapiai „RosJama“, kuriame piliečiai gali teikti skundus dėl duobių keliuose ir kitų defektų, bei „RosŽKCH“, skirtas spręsti su komunalinėmis paslaugomis susijusias problemas.

Pasak prokurorų, tie tinklalapiai „naudojami propagandai“ organizacijų, kurios Rusijoje paskelbtos „ekstremistinėmis“.

Apie tokį žingsnį paskelbta prieš Rusijos parlamento rinkimus augant spaudimui prezidento Vladimiro Putino oponentų atžvilgiu.

A. Navalno bendražygių nuomone, pareigūnai netrukus gali nusitaikyti ir į „Išmaniajam balsavimui“ skirtą tinklalapį.

Dėl A. Navalno pasiūlytos strategijos rinkimuose remti kandidatus, turinčius geriausius šansus įveikti su Kremliumi susijusius politikus, valdančioji partija „Vieningoji Rusija“ prarado mandatų per pastaruosius vietos valdžios rinkimus.

REKLAMA

Plečiama bauginimo kampanija

Rusijos opozicija tvirtina, kad pareigūnai plečia savo į kitaminčius nukreiptą bauginimo kampaniją, artėjant parlamento rinkimams rugsėjį. Kremlius tokius kaltinimus neigia.

Kai kurie balsingiausi V. Putino oponentai paliko Rusiją, taip pat teko užsidaryti virtinei aktyvistų grupių bei nepriklausomų žiniasklaidos priemonių.

A. Navalnas buvo sulaikytas sausio mėnesį, vos grįžęs į gimtąją šalį iš Vokietijos, kur kelis mėnesius gydėsi po apnuodijimo nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“. Dėl šio apnuodijimo jis kaltina Kremlių, o pastarasis tai neigia.

Vasarį jis buvo nuteistas kalėti pustrečių metų už tai, kad pažeidė 2014-aisiais byloje dėl sukčiavimo jam skirtos lygtinės bausmės sąlygas, kai gydėsi Vokietijoje. A. Navalnas tvirtina, kad ta byla buvo politiškai motyvuota.

Po sprendimo pripažinti A. Navalno organizacijas ekstremistinėmis buvo užkirstas kelias šių organizacijų nariams ir rėmėjams dalyvauti parlamento rinkimuose.

FBK pažadėjo iš toliau tęsti veiklą, kai Rusijoje ši organizacija buvo pripažinta „ekstremistine“. Šį Maskvos sprendimą pasmerkė virtinė Vakarų valstybių.

Be kita ko, Rusija paskelbė FBK direktoriaus Ivano Ždanovo paiešką. Jis figūruoja keliose Rusijoje iškeltose baudžiamosiose bylose.

Kovos su korupcija fondas reguliariai skelbia savo žurnalistinius tyrimus dėl įtariamos visų lygių pareigūnų korupcijos. Milijonų peržiūrų „YouTube“ sulaukė tyrimai dėl didžiulių prabangių valdų, priklausančių, kaip teigiama, prezidentui V. Putinui ir buvusiam prezidentui bei premjerui Dmitrijui Medvedevui.

Praėjusią savaitę Maskvos teismas pusmečiu pratęsė namų areštą A. Navalno atstovei spaudai Kirai Jarmyš. Namų areštas jai skirtas vasarį, pareigūnams apkaltinus ją per A. Navalnui palaikyti skirtą mitingą pažeidus ribojimus dėl koronaviruso.

Tuo metu Sankt Peterburge įsikūręs teisių gynimo susivienijimas „Komanda 29“, kurio nariai atstovavo A. Navalno organizacijoms, anksčiau šį mėnesį paskelbė nutraukiantis savo veiklą, būgštaudamas dėl baudžiamojo persekiojimo.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų