Rusijos kalėjime rastas miręs „Tesakas“: nacionalistas, kuris skelbė kovą prieš pedofilus

Rusijos nacionalisto Maksimo „Tesak“ Marcinkevičiaus kūnas buvo aptiktas viename iš Čeliabinsko tardymo izoliatorių. Manoma, kad socialinių tinklų žvaigždė, išgarsėjęs visoje šalyje ir už jos ribų kova su pedofilais ir narkotikų prekeiviais, nusižudė.

Daugelį kartų teistas nacionalistinių pažiūrų M. Marcinkevičius visoje šalyje išgarsėjo 2010-2013 metais, kuomet „YouTube“ pradėjo viešinti „Okupai pedofiliai“ vaizdo įrašus, kuriuose jis gaudė potencialius pedofilus ir, įviliojęs į tariamą aukos butą, iš jų tyčiojosi bei viešino tai internete (pats jis tai vadino „socialine akcija“). Tuo metu jis tapo vienu žinomiausių Rusijos „YouTube“ vlogerių.

Tiek šis, tiek ir kitas projektas „Okupai narkofiliai“ buvo vertinamas nevienareikšmiškai. Linčo teismus primenantys vaizdo įrašai, su kartais pasitaikančiu smurtu, sulaukė ir teisėsaugos dėmesio. Tuo labiau, kad žmonės pradėjo skųstis M. Marcinkevičiaus savivale teismams.

2013, 2014 ir 2017 m. jam buvo iškelta visa serija bylų dėl chuliganizmo ir ekstremizmo. Kaltinimų puokštė itin spalvinga: nuo sumušimo, kuris baigėsi aukos mirtimi iki „Didžiojo Tėvynės karo veteranų įžeidimo“. 

REKLAMA

Pastaruosius metus „Tesakas“ praleido įvairiose įkalinimo įstaigose. Tiksli mirties priežastis dar yra aiškinama. Pats M. Marcinkevičius savo kaltę neigė ir tikino, kad visi kaltinimai jam yra sufabrikuoti. Žadėjo išėjęs iškalėjimo emigruoti iš Rusijos.

Jo advokatas „RBC“ pasakojo, kad prieš mirtį M. Marcinkevičius, „spaudžiamas FST agentų“, pasirašė dar vieną prisipažinimą dėl tariamo žmogaus sužalojimo įvykdyto prieš 15 metų.

Rusijoje teisėsauga neseniai pradėjo tirti kraupų nusikaltimą, kurio metu buvo žiauriai sužalotas vyras,  vėliau dėl patirtų traumų mirė ligoninėje. Jam linčo teismą surengė grupė Sverdlovsko srities gyventojų, įtarę jį pedofilija. Kelios mergaitės vėliau prisipažino, kad istoriją apie „intymias vietas lietusį vyrą“ jos paprasčiausiai išsigalvojo ir norėjo taip pajuokauti.


Rašyti komentarą...
H
Hmm
2020-09-16 23:16:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
čia tipo grasinimas ? Primena Ūso ir Drąsiaus neišaiškintas žmogžudystes
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų