REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rublio kol kas neigiamai nepaveikė Rusijos valdžios sprendimas sušvelninti privalomo užsienio valiutos pardavimo pajamų reikalavimus – dabar eksportuotojai parduos 50, o ne 80 proc., rašo BBC. Prognozuojama, kad artimiausiu metu tikimasi rublis vėl pradės silpnėti.

Rublio kol kas neigiamai nepaveikė Rusijos valdžios sprendimas sušvelninti privalomo užsienio valiutos pardavimo pajamų reikalavimus – dabar eksportuotojai parduos 50, o ne 80 proc., rašo BBC. Prognozuojama, kad artimiausiu metu tikimasi rublis vėl pradės silpnėti.

REKLAMA

Analitikai viską paaiškina gana paprastai: dabar mokesčių mokėjimo laikotarpis – ir eksportuotojai yra priversti parduoti valiutą.

Ekspertai vertina, kad rublis pradės nuvertėti penktadienį – kaip tik pasibaigus mokesčių mokėjimo laikotarpiui. „Raiffeisenbank“ taip pat tikisi, kad sprendimas dar turės įtakos rublio kursui, tačiau bankas apie tai nerašo.

„Raiffeisenbank“ primena dar vieną svarbų veiksnį – šoką dėl importo. Karo, sankcijų ir Vakarų įmonių pasitraukimo fone Rusijos įmonės nustojo į šalį importuoti užsienio prekes. Sunku įvertinti šį nuosmukį, nes Rusijos valdžia nustojo skelbti muitinės statistiką.

REKLAMA
REKLAMA

„Raiffeisenbank“ mano, kad naujos tiekimo grandinės bus sukurtos ne anksčiau kaip po 3–6 mėnesių.

Užsienio įmonių išorinis valdymas

Yra ir daugiau ekonomikos naujienų. Rusijos Dūma per pirmąjį svarstymą priėmė įstatymo projektą dėl užsienio įmonių, palikusių Rusiją, išorinio valdymo. Šis įstatymo projektas buvo pateiktas balandžio pradžioje.

REKLAMA

Įstatymo projekte daroma prielaida, kad išorinis administravimas teismo sprendimu gali būti įvestas tik įmonėms, kurios yra „būtinos ūkio ir civilinės apyvartos stabilumui užtikrinti“ 18 mėnesių laikotarpiu. Užsienio savininkai turės galimybę grąžinti arba parduoti savo verslą.

Kol kas užsienio įmonių savininkai dažniausiai renkasi nelaukti, kol bus įvestas laikinasis administravimas, o išvykti iš Rusijos, parduodant verslą arba išskirstant jį į kitą juridinį asmenį. Pavyzdžiui, antradienį tapo žinoma, kad audito bendrovė „Deloitte“ ir toliau dirbs šalyje, tačiau kitu pavadinimu – „Verslo sprendimai ir technologijos“.

REKLAMA
REKLAMA

Vyriausybė taip pat ketina suteikti prekybos centrams teisę anksčiau laiko nutraukti nuomos sutartis su įmonėmis iš „nedraugiškų šalių“, antradienį pareiškė ministras pirmininkas Michailas Mišustinas.

Rusiški automobiliai be ABS

Automobilizmo srityje taip pat yra naujienų. Pirmasis naujas automobilių modelis, kurį išleis „AvtoVAZ“, bus „Lada Granta“, tačiau supaprastintos komplektacijos, rašo „Vedomosti“. Laikraščio kalbinti automobilių pardavėjai tikisi, kad tokie automobiliai atkeliaus antroje birželio pusėje.

Automobilių pardavėjų teigimu, supaprastintoje versijoje nėra ABS (sistemos, neleidžiančios užsiblokuoti ratams stabdant), oro pagalvių, elektra valdomų langų ir ERA-GLONASS pavojaus mygtuko. Galimas ir „prabangesnis“ variantas, rašo laikraštis: su elektriniais langų keltuvais ir elektrinėmis vairo kolonėlėmis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rusijos laivai įstrigo jūroje

Rusijos „Urals“ nafta tokia nepopuliari tarp pirkėjų, kad jūroje įstrigo tanklaiviai su maždaug 62 mln. bareliais kuro – tai rekordas, rašo „Reuters“, remdamasi analitinės bendrovės „Vortexa“ duomenimis.

Daugelis pirkėjų nusigręžia nuo Rusijos naftos, baimindamiesi galimų sankcijų. Žiniasklaidoje pasirodė pranešimai, kad Indija ir Kinija yra pasirengusios pirkti rusišką naftą tik su nuolaida.

Rusams vėl uždaro sąskaitas

„Coinbase“ kriptovaliutų biržoje užsiregistravę rusai pradėjo gauti pranešimus apie sąskaitų uždarymą, rašo RBK. Leidinio teigimu, birža klientams paaiškino, kad taip yra dėl Finansinių nusikaltimų vykdymo agentūros „FinCEN“ reikalavimų vykdymo.

REKLAMA

Sankcijos įpareigoja kriptovaliutų biržas uždaryti klientų sąskaitas, jei jų likutis viršija 10 tūkst. dolerių. Kitos biržos taip pat perspėjo klientus apie tokių sąskaitų blokavimą. Tačiau RBK rašo, kad ,,Coinbase“ apie sąskaitų uždarymą informavo tik tuos, kurie turi mažiau pinigų.

Kriptovaliutą kaip būdą išgryninti iš Rusijos ar, priešingai, siųsti pinigus į Rusiją naudoja daugelis iš šalies išvykusių rusų. Nuo šiol galimybės tai padaryti yra sumažintos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų