2022 m. vasarį Ukrainą užpuolusi Rusija uždraudė kritikuoti ginkluotąsias pajėgas, priėmė daugybę cenzūros įstatymų ir sukišo į kalėjimus dešimtis oponentų.
Trečiadienį Rusijos parlamento žemieji rūmai – Valstybės Dūma – patvirtino įstatymo projektą, leisiantį valdžios institucijoms konfiskuoti už karo kritiką nuteistų asmenų pinigus, turtą ir vertybes. Įstatymas priimtas per trečiąjį svarstymą, dabar jam pritarti turi parlamento aukštieji rūmai, o po to jį turi pasirašyti prezidentas Vladimiras Putinas.
Dūmos pirmininkas Viačeslavas Volodinas sakė, kad pasiūlymai skirti „niekšams ir išdavikams, tiems, kurie šiandien spjaudo į nugarą mūsų kariams, išduoda tėvynę, perveda pinigus su mumis kariaujančios šalies ginkluotosioms pajėgoms“.
Priemonės taip pat būtų taikomos šimtams tūkstančių rusų, pabėgusių iš šalies karinei kampanijai prasidėjus, juos ypač puola Maskvos griežtosios linijos šalininkai.
„Diskreditavimas“ ar „melagingos informacijos“ apie Rusijos ginkluotąsias pajėgas skleidimas jau yra nusikaltimai, už kuriuos gresia iki 15 metų kalėjimo.
Kremlius ne kartą tvirtino, kad Rusijos visuomenė vieningai remia karinę kampaniją prieš Ukrainą, bet drauge ėmėsi dar didesnių represijų prieš tuos, kurie drįsta viešai pasisakyti prieš karą. Beveik visi garsūs Kremliaus priešininkai, įskaitant Aleksejų Navalną, įkalinti arba ištremti.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!