Rusija: naujos Vakarų sankcijos „visiškai nepriimtinos“

Kremlius trečiadienį pareiškė, jog naujos Vakarų sankcijos Rusijai yra „visiškai nepriimtinos“, ir „pasipiktinimą keliančiais“ pavadino tvirtinimus, kad už opozicijos veikėjo Aleksejaus Navalno apnuodijimą atsakinga Federalinė saugumo tarnyba (FSB).

„Mes manome, kad tokios priemonės yra visiškai nepriimtinos, nes jos labai kenkia ir taip prastiems santykiams“, – žurnalistams sakė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas po to, kai Jungtinės Valstijos ir Europos Sąjunga paskelbė Maskvai naujų sankcijų.

Kremliaus atstovas pridūrė, jog „pasipiktinimą kelia tvirtinimai, jog įvyko apnuodijimas ir už jį atsakinga Federalinė saugumo tarnyba“.

Išvakarėse Rusija įspėjo, kad „duos atkirtį agresijai“, Vašingtonui dėl A. Navalno apnuodijimo įvedus sankcijas su Kremliumi susijusiems pareigūnams.

Jungtinės Valstijos antradienį paskelbė sankcijas Rusijos FSB direktoriui ir dar šešiems asmenims, siejamiems su iškilaus Kremliaus kritiko A. Navalno beveik mirtinu apnuodijimu nervus paralyžiuojančia medžiaga ir jo vėlesniu įkalinimu.

Vašingtonas koordinavo veiksmus su ES, JAV žvalgybai padarius išvadą, kad Maskva surežisavo A. Navalno nuodijimą rugpjūčio mėnesį.

Antradienį taip pat įsigaliojo Europos Sąjungos sankcijos Rusijos tyrimų komiteto vadovui Aleksandrui Bastyrkinui, Nacionalinės gvardijos vadui Viktorui Zolotovui, generaliniam prokurorui Igoriui Krasnovui ir Federalinės bausmių vykdymo tarnybos (FSIN) direktoriui Aleksandrui Kalašnikovui.

„Toliau sistemingai ir ryžtingai ginsime savo nacionalinius interesus ir duosime atkirtį agresijai“, – sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova. Atkartodama antradienį išsakytus užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo komentarus, ji pridūrė, kad Maskva reaguos remdamasi „grįžtamumu ir nebūtinai simetriškai“.

REKLAMA

M. Zacharova apkaltino Jungtines Valstijas „bandant plėtoti išorės priešo įvaizdį“ ir taip nukreipti dėmesį nuo vidaus problemų.

„Raginame savo kolegas nežaisti su ugnimi“, – sakoma vėlai antradienį paskelbtame jos pareiškime.

Antradienį paskelbtos tikslinės sankcijos rodo griežtesnę JAV prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) poziciją ir papildo virtinę ES bei JAV sankcijų Rusijai, įvestų nuo 2014 metų, kai Maskva atplėšė nuo Ukrainos ir aneksavo Krymą.

A. Navalnas po apnuodijimo buvo nuskraidintas į Vokietiją gydyti, bet sausio mėnesį grįžo į Rusiją ir buvo iškart areštuotas, o vėliau išsiųstas į pataisos koloniją.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų