„Raudonosios Dalios“ tyrimas atskleidė: Europoje aktyviai veikia puikiai finansuojami Kremliaus žmonės

Du rusai praėjusių metų gruodį neteisėtai pateko į Europarlamento pašto skyrių ir 751 deputatui paliko neįprastą siuntinį – „Raudonoji Dalia“ knygos egzempliorių, praneša „Bloomberg“, remiantis parlamento tyrimo rezultatais. Ši knyga – „Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės paskalų ir apkalbų biografija“, aiškina žurnalistai Henry Meyeris Jeremy Hodgesas. Šiame knygos leidime, kuris pasirodė iškart po to, kai D. Grybauskaitė apkaltino Vladimirą Putiną vadovaujant „teroristinei valstybei“, teigiama, kad sovietų laikais ji bendradarbiavo su KGB.

Nebuvo nustatyta, ar V. Putinas yra susijęs su šiuo incidentu, teigiama straipsnyje, tačiau Lietuvos politikas Antanas Guoga ir britų analitikas Jonathanas Eyalas mano, kad ši istorija – Rusijos lyderio bandymų pakenkti Europai pavyzdys. „Jų teigimu, tai vienas iš metodų, kuriuos naudoja KGB teisių perėmėjai XXI a., – propagandos ir prekybos įtaka santykis su labiau tradicinėmis „profesijos paslaptimis“, – teigiama straipsnyje.

„Bloomberg“ susipažino su Europos Parlamento konfidencialia ataskaita. Anot šio dokumento, rusai pateko į patalpa kaip vieno iš parlamentinės grupės „Europa už laisvę ir tiesioginę demokratiją“ (EFDD) narių svečiai. „Tai europarlamentarų grupė, kuri pasisako prieš ES“, – aiškina žurnalistai.

REKLAMA

Joergas Forbrigas, organizacijos „German Marshal Fund of the U.S.“ atstovas šį incidentą su knyga komentavo taip: „tai stipriai atsiduoda rusų juodinimo kampanija“.

Nuolatinėje Rusijos Federacijos atstovybėje ES pareiškė, kad nieko nėra girdėję apie šį įvykį. „EFDD“ frakcija pareiškė, kad įsilaužimas į pašto padalinį buvo įvykdytas be jų žinios, o kaltieji daugiau nebedirba organizacijoje.

„Jeigu įsižiūrėtumėte faktiškai į bet kurią ultradešiniųjų ar ultrakairiųjų organizaciją Europoje šiandien, tai jas vienijantis leitmotyvas būtų vienas – visi jie mato Putino politikoje sektiną pavyzdį“, – pareiškė J. Eyalas interviu.

Europos šalių žvalgybos tikina, kad rusų agentai elgiasi itin įžūliai, nes turi daugiau lėšų ir žmogiškųjų išteklių.

„Rusai daro įtaką kairiųjų ir dešiniųjų flanguose, – tikina A. Guoga, po kurio skundo dėl „Raudonosios Dalios“ buvo pradėtas tyrimas. – Jie visur turi žmonių. Tai kažkas neįtikėtino.“


Rašyti komentarą...
J
JOVITA
2015-08-26 18:08:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
MALACIUS MUSU PREZIDENTE DAR NORECEAU KAD VISUR UZDRAUSATU RUSU KALBA
Atsakyti
0

K
Ko
2015-08-25 21:00:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
tai naudos is ju nulis, arba zurnaliugos vel fantazijom dalinasi!
Atsakyti
0

A
AS
2015-08-26 18:12:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
UZDRAUSTI RUSU KALBA LIETUVOJA
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų