Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

JAV balandžio 6-ąją įvedė sankcijas Katerinai Tichonovai ir Marijai Voroncovai – Rusijos prezidento Vladimiro Putino dukterims. Sankcijos taip pat pritaikytos buvusiam K. Tichonovos vyrui Kirilui Šamalovui, tačiau M. Voroncovos – vyresniosios Putino dukters – vyrams (dabartiniam ir buvusiam) jos nėra taikomos. Galima to priežastis – M. Voroncova savo santuokų oficialiai neregistravo. 

JAV balandžio 6-ąją įvedė sankcijas Katerinai Tichonovai ir Marijai Voroncovai – Rusijos prezidento Vladimiro Putino dukterims. Sankcijos taip pat pritaikytos buvusiam K. Tichonovos vyrui Kirilui Šamalovui, tačiau M. Voroncovos – vyresniosios Putino dukters – vyrams (dabartiniam ir buvusiam) jos nėra taikomos. Galima to priežastis – M. Voroncova savo santuokų oficialiai neregistravo. 

REKLAMA

Nepaisant to, pirmasis M. Voroncovos išrinktasis, olandų verslininkas – 42-ejų Jorritas Faassenas dėl savo santykių su Rusijos prezidento dukra buvo faktiškai priverstas atsisakyti tėvynės, skelbia „Current Time“ šaltiniai. Antrasis, verslininkas iš Maskvos Jevgenijus Nagornas (apie jo egzistavimą iki šio „Current Time“ ir „Meduza“ tyrimo apskritai nebuvo žinoma) – atsisakė savo savo opozicinių įsitikinimų. 

Viename Nyderlandų miestelyje kovo mėnesį pasirodė Ukrainos vėliava šalia didelio tuščio sklypo, dar viena vėliava turėjo žymą „#AveMariaPutin“ ir kreipimąsi į M. Voroncovą paveikti savo tėvą.

REKLAMA

Tas sklypas priklauso Jorritui Faassenui, statybų specialistui iš Nyderlandų. Vakarų žiniasklaidoje dažnai vadinamam tiesiog „Putino žentu“. 

Tačiau vargu, ar jis ką nors pastebėjo, nes jau 16 metų „laimingai gyvena Maskvoje“, kaip pats yra kalbėjęs olandų leidiniui „Follow the Money“. Vyras pripažino, kad kadaise norėjo grįžti į tėvynę, tačiau gyvenimas Maskvoje jį „visiškai tenkina“. 

Maskvoje jam skųstis iš tiesų nėra daug kuo. Yra žinoma, kad anksčiau jis nuomojosi keturių kambarių butą centre, netoli universiteto, kuriame mokėsi ir jo buvusi žmona Marija Voroncova – vaikų endokrinologė, vyriausioji V. Putino dukra. 

REKLAMA
REKLAMA

Kur šiuo metu gyvena olandas – tiksliai nėra žinoma. Tačiau žiniasklaidos duomenimis, jis dažnai lankosi prestižinėse Maskvos vietose, lankosi „Barkli Gallery“ namuose – pro kurių langus atsiveria Kremliaus vaizdai.

„Meduza“ ir „Current Time“ žurnalistams nepavyko tiksliai nustatyti, kada J. Faassenas susipažino su M. Voroncova, tačiau prieš beveik kelias dešimtis metų Putino dukra, kuriai tuo metu buvo kiek daugiau nei 20 metų, paviešino savo socialiniuose tinkluose nuotrauką iš kostiumų karnavalo Nyderlandų karalienės garbei. Jame dalyvavo ir Leideno studentų alaus gerbėjų klubo „G8 Beerlog“ atstovai. Šio klubo įkūrėjas – J. Faassenas.

Tais pačiais 2005-aisiais, Nyderlandų laikraščiuose pasirodė bendra J. Faasseno ir merginos, labai panašios į M. Voroncovą, nuotrauka. 

Dar po keturių metų J. Faasenas jau gyveno kartu su Marija Leidono priemiestyje. Vietos leidinys „Leidsch Dagblad“ tuomet aprašė 700 tūkst. eurų vertės name apsigyvenusių olando ir rusės istoriją. Vietos gyventojai tvirtino matę juos parduotuvėse, tačiau vėliau atvykę GQ leidinio žurnalistai liudininkų, kurie savo akimis būtų matę V. Putino dukrą, nebesurado.

REKLAMA
REKLAMA

Netrukus J. Faasenas vieną iš jam iš jam priklausančių prašmatnių butų nusprendė parduoti, o „Leidsch Dagblad“ žurnalistas, pirmasis atskleidęs galimą olando ryšį su V. Putino dukra, pradėjo nerimauti dėl savo saugumo. „Mes čia visi girdėjome, kas nutiko bankininkui Matvėjui Urinui“, – aiškino jis leidiniui GQ.

Sunkaus charakterio žmogus

2010-ųjų lapkritį bankininko Matvėjaus Urino „Mercedes“ automobilis, kurį lydėjo palyda su šešiais sargybiniais, užkirto kelią BMW, už kurio vairo sėdėjo J. Faassenas – bankininkas buvo įsitikinęs, kad BWM vairuotojas jį neleistinai lenkė. M. Urino apsauginiai ištempė olandą iš mašinos ir sutalžė beisbolo lazdomis. 

Vos po kelių valandų tiek apsauginius, tiek ir patį bankininką sulaikė Valstybės apsaugos tarnybos kariai, kuriems asmeniškai vadovavo dabartinis VRM ministras Vladimiras Kolokolcevas (tuomet ėjęs Maskvos VRM vadovo pareigas). 

Bankininko teismai truko beveik 5 metus, jis buvo nuteistas 8,5 metų kalėjimo, o iš kolonijos išėjo tik 2018-ais – netekęs viso savo verslo ir turtų. 

REKLAMA
REKLAMA

Nuteistojo advokatas atsisakė bendrauti su „Meduza“ ir „Current Time“ žurnalistais, o kur dabar yra buvęs konflikto su „Putino žentu“ dalyvis nėra žinoma.

Bankininko vairuotojas ir apsauginiai taip pat buvo nuteisti – nuo 2 iki 4 metų kalėjimo. Nė vienas iš jų bendrauti su žurnalistais nesutiko, visi kaip vienas aiškindami, kad „nieko jau neprisimena ir prisiminti nenori“. 

Vienas iš tos bylos kaltinamųjų advokatų anonimiškai sutiko pabendrauti su žiniasklaida. Jo teigimu, bankininkui nepadėjo net ir tai, kad tėvas „turėjo ryšių žvalgyboje“. „Pavyzdžiui, apie M. Uriną kalbėjo, kad jo tėvas susijęs su žvalgyba – tai po incidento Rubliovskaja greitkelyje sūnus kreipėsi į tėvo pažįstamus pagalbos, jam pasakė, atleisk, mes čia tiksliai niekuo nepadėsim. Ne tas atvejis“, – cituojamas jis.

Iš teismo dokumentų galima suprasti, kad J. Faassenas yra baigęs statybų verslo studijas, dirbo vienoje iš „Gazprom“ priklausiusių bendrovių, o šeiminiai santykiai nurodyti – civilinė santuoka. Tačiau jo turto dokumentuose Nyderlanduose nurodyta, kad jis yra nevedęs.

REKLAMA
REKLAMA

„Follow the Money“ duomenimis, 2008-aisiais J. Faassenas ir M. Voroncova buvo surinkę svečius sutuoktuvių proga viename iš Hagos priemiesčių. Anot apklaustų liudininkų, nuotakos tėvų nebuvo, tačiau šventėje dalyvavo jaunesnioji sesuo. 

Nors pati M. Voroncova savo mokslinius darbus pasirašinėjo „Marijos Faassen“ vardu, tačiau Jorritas neigė ryšius su Rusijos prezidento dukra. „Tai yra absoliučiai ne taip“, – atsakė jis „Follow the Money“ į klausimą, ar jis palaiko santykius su Marija Putina. Tačiau jis pareiškė, kad „rusė žmona pas jį yra“: „Aš vedęs rusę moterį, mes turime vaikų“, pareiškė jis žurnalistams ir pridūrė, kad dabar tenori ramaus gyvenimo. 

Vos atvykęs į Rusiją J. Faassenas tapo su Putino aplinka siejamų verslininkų bendrovių ir valstybės įmonių darbuotoju. 2014-aisiais atsidūrė A. Rotenbergo įkurtoje „RG-Development“, anot vieno iš su žiniasklaida dirbusio tos įmonės darbuotojų, olandas buvo malonus ir gerai kalbėjo rusiškai. Tačiau ką jis veikė įmonėje, kur buvo paskirtas generalinio direktoriaus dešiniąja ranka ir vystymo direktoriumi, taip ir liko neaišku. Buvo pasakyta, kad „jis turi ryšių su įkūrėju, jis jį pasikvietė, jiems ir spręsti, ką jam veikti“. 

REKLAMA
REKLAMA

J. Faassenas „RG-Develompent“ dirbo iki 2018-ųjų, oficialiai gaudamas po 900 tūkst. rublių per mėnesį (apie 12 tūkst. eurų tuometiniu kursu). Žurnalistų teigimu, šaltiniai įmonėje atskleidė, kad paskutinius porą metų iki atleidimo jis apskritai net nebesirodė darbo vietoje.

Skirtingai nei daugelis jo tautiečių, gyvenančių Maskvoje, J. Faassenas mėgaujasi labai uždaru gyvenimo būdu. Anot dviejų olandų verslininkų iš Maskvos, jis niekada nedalyvauja priėmimuose ir šventėse, kuriuos kartais rengia vietos diaspora. „Jis visuomet laikosi maksimalios distancijos nuo mūsų bendruomenės, niekur nevaikščiojo ir faktiškai su niekuo nebendravo“, – cituojamas vienas iš nuolatos Rusijoje gyvenančių olandų. 

Tačiau V. Putino žentas noriai bendravo su prezidento dukters aplinka – oligarchais Kirilu Šamalovu (buvęs jaunesniosios V. Putino dukters vyras), rodo paviešintas el. laiškų archyvas. 

Šiuo metu J. Faassenas, kadaise socialiniuose tinkluose pasirašinėjęs Peter Orno slapyvardžiu (sutrumpintai – porno), vengia bet kokio aktyvumo internete. Neseniai jis ištrynė savo „Facebook“ paskyrą, o „Telegram“ tinkle lankosi tik kriptovaliutų biržų pokalbių kambariuose. „Vkontakte“ jis taip pat turi paskyrą, kur yra pasivadinęs Petru Didžiuoju (Peter De Grote), tačiau ten tėra viena nuotrauka iš kelionių.

REKLAMA
REKLAMA

Nepaisant to, J. Faassenas – aktyvus sporto renginių dalyvis, 2018-aisiais dalyvavęs „Ironman“ varžybose Šveicarijoje, kur užėmė 199 vietą iš 224 dalyvių savo amžiaus grupėje. 

Sportas yra svarbus V. Putino anūko gyvenime: 2021-aisiais 8-metis Faassenas jaunesnysis dalyvavo bėgimo varžybose „Starkids“ viename iš Centrinės Rusijos miestų. Berniukas atstovavo Nyderlandus ir buvo vienintelis „užsienietis“ kilometro bėgimo varžybose.  Berniukas pavarde Faassenas yra minimas ir Katerinos Tichonovos bei Kirilo Šamalovo vestuvių svečių sąraše. 

„Meduza“ ir „Current Time“ šaltinio, siejamo su artimu Rusijos prezidento draugų ratu, teigimu, iki 2014-ųjų J. Faassenas ir M. Voroncova Nyderlanduose praleisdavo bent po keletą mėnesių per metus. Tačiau po to kai virš Donbaso buvo numuštas Malaizijos oro linijų „Boeing“ lėktuvas V. Putinas tariamai primygtinai pareikalavo, kad jo dukra su vaiku gyventų Rusijoje. Vaiko tėvui buvo parekomenduota „daugiau praleisti laiko Maskvoje“. 

REKLAMA
REKLAMA

Teigiama, kad J. Faassenas nebuvo pasirengęs tokiam posūkiui savo gyvenime, tačiau nelabai turėjo pasirinkimo. Praėjus 8 metams, nepaisant skyrybų su M. Voroncova, olandas nusprendė pasilikti Maskvoje.

Pačiuose Nyderlanduose „Current Time“ teigimu, neabejojama, kad J. Faassenas į tėvynę nebegrįš. „Jis pateko į artimiausią Putino ratą, apie jį rašo žiniasklaida, jam ir jo šeimai skambinėja žurnalistai, taigi gyvenimas Nyderlanduose jam kol kas neįmanomas“, – pareiškė „Meduza“ ir „Current Time“ šaltiniai Nyderlanduose. 

Šaltiniai Rusijoje patvirtino, kad J. Faassenas į tėvynę grįžti bijo. „Jį gali atpažinti gatvėje, nevaikščios gi jis su kauke. Jis gali sulaukti klausimų, jeigu nuspręstų imti kreditą banke, vargu ar jis artimiausiu laikotarpiu galėtų užsiimti verslu Europoje“, – aiškino jie. 

Susirado naują vyrą

Antrasis M. Voroncovos vyras, su kuriuo ji taip pat oficialiai nėra susituokusi, yra rusas Jevgenijus Nagornas. Apie jų santykių pradžią nėra žinoma daug, tačiau jau nuo 2016-ųjų jiedu pastebėti kelionėse kartu. Tai įrodo oro linijų duomenų bazėse išlikę įrašai. 2019-aisiais jie kartu dalyvavo vienoje Vakarų šalių surengtose Maskvos gydytojų Olesios Sagaidak ir Maksimo Mitroškino vestuvėse. 

REKLAMA
REKLAMA

J. Nagornas dirbo ofiso tarnautojo darbą valstybinėse įmonėse karinės pramonės sferoje. Vėliau tapo „Jevrochim“ (didžiausias Rusijos trąšų gamintojas) vyr. specialistu. 

Tuo metu (2010-2016 m.) J. Nagornas domėjosi opozicine veikla. Pavyzdžiui, savo „Vkontakte“ paskyroje dalijosi vieno ekonomisto įrašu, kuriame kritikuojamas valdžios sprendimas suteikti daugiau teisių policijai. Kitas pasidalintas įrašas – „12 metų per dvi minutes“, kuriame V. Putinas vaizduojamas kaip godaus ir niekšingo milijonieriaus personažas iš „The Simpsons“ animacinio serialo. 

Nuo 2016-ųjų J. Nagornas socialiniuose tinkluose faktiškai nebesilanko – dabar jis skraido po pasaulį su M. Vorocova. 2017-ųjų balandį porai gimė vaikas – jis taip pat keliauja su tėvais ir turi tėvo pavardę. 

Naujasis V. Putino žentas ilgainiui tapo „Novatek“, dujų gavybos bendrovės, vadybininku – iki karo Ukrainoje jos direktorių taryboje buvo ir artimas V. Putino draugas Genadijus Timčenka.

2020-aisiais jis įsigijo 3 miegamųjų, 4 vonių butą naujame „Barkli Gallery“ pastate. Biblioteką, oro ir vandens filtravimo sistemas turintis prabangus butas užima 258 kv. metrus. 

Specialistų vertinimu, butas galėjo kainuoti apie 200 mėnesinių J. Nagorno atlyginimų. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų