DIENOS PJŪVIS. Neramios dienos Rusijoje – ką reikštų naujo rusų karo vado atėjimas?

Rusijos prezidentas V. Putinas nušalino nuo vadovavimo karui Ukrainoje generalinio štabo vadą Valerijų Gerasimovą, o paskirtasis naujas jau „puls Ukrainą iš paskutinių jėgų“, televizijai „Ukraina 24“ pasakojo karybos ekspertas Olehas Ždanovas. Eksperto neįvardintų šaltinių duomenimis, generolas V. Gerasimovas buvo patrauktas nuo vadovavimo „spec. operacijai Ukrainoje“ dėl to, kad negalėjo įgyvendinti jam skirtų užduočių.

„Pussy Riot“ lyderė pabėgo į Lietuvą – Baltarusijos pasienyje pajautė skirtumą tarp „europietė“ ir „rusė“

Sulaukusi namų arešto bausmės pakeitimo į realų įkalinimą iš Rusijos pabėgo grupės „Pussy Riot“ lyderė Marija Aliochina. Moteris persirengė maisto pavežėjos aprangą ir per Baltarusiją pateko į Lietuvą. Aktyvistei buvo likę kalėti 21 diena, tačiau ji nusprendė nerizikuoti ir palikti šalį. Dalies kitų opozicijos režimui besipriešinusių asmenų likimas rodo, kad jau patekus į įkalinimo įstaigą, ten galima užsilikti ilgesniam laikui negu buvo planuota.

Karštai su tv3.lt: ar ši gegužės 9-oji yra paskutinė Pergalės diena Putinui ir jo režimui?

Maskvoje įvyko Pergalės dienos paradas – Vladimiras Putinas sušoko šokį ant karo Ukrainoje aukų kaulų. Nors Putinas išdidžiai skelbia, kad Rusijos armija neva tęsia tas pačias II pasaulinio karo užduotis apginti Rusiją nuo įsivaizduojamų fašistų arba nacistų, o pergalę II Pasauliniame kare pristato, kaip Rusijos pergalę prieš nacizmą, bet kai kurie Rusijos karo nusikaltimai įvykdyti Ukrainoje pranoksta net nacių žiaurumus.

DIENOS PJŪVIS. Speciali laida: gegužės 9-osios mitai ir tikroji istorija

Nors visi galvojome, kad didžiuliai karai jau praeityje, Vladimiro Putino režimas mums priminė ne tik apie karo žiaurumus, bet ir apie istoriją. Antrasis pasaulinis karas, jo istorija, istoriniai pasikartojimai ir paralelės, netgi karo priežastys ir pokarinė tvarka pasirodo tebėra svarbi ir dabar, ypač kai Putino režimas išsijuosęs skleidžia propagandą apie Rusijos laimėjimą prieš Hitlerį ir gegužės 9-ąją pasitelkia savo propagandai.
Į viršų