Pusę paros trukęs Tailando košmaras: skaičiuojamos 26 aukos, jauniausias – vos 13-os

Tailande naktį baigėsi daugiau nei pusę paros trukęs košmaras, kai jaunas iki dantų ginkluotas karys surengė žudynes gatvėse ir populiariame prekybos centre. Parduotuvių komplekso apsiaustis truko Ilgas valandas, pirkėjai nuo žudiko slėpėsi tualetuose ir spintose, kol galiausiai žudiką nukovė specialiosios pajėgos.

Mobiliaisiais telefonais filmuotose akimirkose – paniškai iš prekybos centro sprunkantys žmonės. O toliau nuo išėjimų esantys klientai slepiasi parduotuvių viduje, tualetuose, spintose, visur, kur randa nuošalesnę vietelę.

Lauke Tailando specialiosios pajėgos pradeda pastato šturmą. Tuomet dar niekas nežinojo, kad civilių vadavimo ir žudiko neutralizavimo operacija truks net kelias valandas.

Iš prekybos centro vienas po kito gelbėjami sužeistieji ir išvedami ten besislėpę žmonės.

„Buvo baisu, vis girdėjau šaudymą, atrodė, kad jis artėja prie manęs, nes aidėjo visai šalia, kur slėpėmės“, – kalbėjo prekybos centre besislėpęs asmuo.

Gelbėjant žmones, tuo pat metu saugomasi ir iki dantų ginkluoto 32-ejų kario žudiko, kuris, kaip vėliau paaiškėjo, iš kareivinių pavogė ne tik kulkosvaidį M60, bet ir kelis kitus šautuvus ir galybę šaudmenų. Skerdynes Tailando Korato mieste Džakrapantas Toma pradėjo popiet, pirma nužudęs tris žmones kareivinėse ir pagrobęs ginklų, jis ėmė šaudyti gatvėje ir įsiveržė į populiarų prekybos centrą.

Susišaudymas prekybos centre pasigirsta sekmadienį paryčiais. Žudiką komandosai nušauna praėjus kelioms amžinybę trukusioms valandoms nuo operacijos pradžios. Chaosas Korate iš viso truko net 17 valandų.

„Šiuo metu sėkmingai baigėme operaciją. Yra maždaug 20 aukų. Tai didelis praradimas“, – sakė policijos vadas Poomsap Prasertsak.

Auštant vietiniai ieško draugų ir artimųjų.

„Ieškau draugo, jis buvo vienas iš 10 žmonių kambaryje. Manau, ten įvyko susišaudymas, ten žuvo moteris ir vyras, bijau, kad tai nebūtų mano draugas.“

REKLAMA

Deja, vėliau patikslinus aukų skaičių statistika išauga iki 26-ių. Jauniausia auka – 13-kos. Sužeistųjų – dešimtys. Artimieji saviškių, su kuriais negali susisiekti, priversti ieškoti morge.

„Jis buvo mano vienintelis sūnus. Viską jam leisdavau, nieko nereikalavau, norėjau kad užaugtų geras žmogus.“

Manoma, kad jaunas karys ginklo ėmėsi dėl asmeninių problemų. Žudydamas jis socialiniuose tinkluose dalinosi išpuolio nuotraukomis ir vaizdo įrašais.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų