Nepasitenkinimas dėl sekmadienį vykusių Rusijos parlamento rinkimų rezultatų plinta visoje šalyje, internetinėje erdvėje, tūkstančiai žmonių dalyvauja protestuose, pasirodė naujas protestų simbolis, praneša BBC.

Kelios aktyvistų grupės internetinėje erdvėje ragina žmones užsirišti baltas juostas, taip siekiant parodyti paramą protestams.

Ši idėja kilo buvusiose Sovietų Sąjungos šalyse, kaip revoliucijos simbolis. Ukrainoje revoliucionieriai išsiskirdavo oranžiniais šalikais, Gruzijoje - rožine spalva, Kirgizijoje - tulpėmis.

Baltos juostelės Rusijoje pradėjo pasirodyti ne tik internetiniuose tinklaraščiuose, bet ir ant automobilių, žmonės užsiriša šį simbolį ant rankų, rankinių, įsisega į švarko atlapus.

„Vakar nuėjau į parduotuvę, nusipirkau 25 centimetrų baltą juostelę ir pririšau ją prie automobilio antenos, – teigė viena aktyvisčių Rusijos Tolimuosiuose Rytuose. – Balta juosta – mano protesto išraiškos ženklas“.

Tačiau ši protestų palaikymo kampanija nėra visuotinai populiari.

„Kaip aš suprantu, – sakė viena socialinio tinklalapio „Twitter“ vartotoja, – balta juosta yra revoliucijos simbolis, nesvarbu, ar ji balta, sniego baltumo ar dar kokio atspalvio. Aš manau, kad Rusijai šito nereikia“.

Savaitgalį laukiama didžiausių protestų.

Taip pat skaitykite:

Rusijos vyriausybė leido opozicijai rengti mitingą Maskvos centre?

„Amnesty International“ ragina Rusiją gerbti teisę protestuoti

V. Putinas: protestus Rusijoje organizuoja JAV


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų