Prorusiški smogikai Ukrainoje nebeslepia savo tikslų

Ukrainos prorusiškų separatistų lyderiai, paskelbę rytines Donecko ir Luhansko sritis suvereniomis „liaudies respublikomis“, pareiškė savo prioritetu laikantys sąjunginės valstybės su Rusija įkūrimą ir sutartimis grindžiamų santykių užmezgimą su Kijevo vyriausybe bei kitomis šalimis.

„Ukraina ir Rusija 23 metus ėjo visiškai skirtingomis kryptimis. Mūsų sistemos – bankų, mokesčių ir finansų - visiškai skirtingos. Pristatome programos projektą, kuriame kalbama apie Donecko liaudies respublikos (DLR) ekonominės sistemos sukūrimą konfederacijos su kitomis respublikomis pagrindu“, – per spaudos konferenciją sakė Donesko separatistų „vicepremjeras“ Andrejus Purginas.

„Per šį mėnesį planuojame atlikti finansų sistemos pertvarkymą, kad suformuotume savarankišką DLR biudžetą“, – pridūrė jis.

A.Purginas taip pat nurodė, kad jo regionas turėtų pereiti prie Maskvos laiko.

„Doneckas – pramonės rajonas. Lvove 4 val. ryto jau šviesu, tuo tarpu mūsų darbininkai į pamainą išeina dar tamsoje. Dėl to turime pereiti prie Maskvos laiko“, – aiškino jis.

Tačiau separatistų lyderis neįvardijo aiškių terminų, kada bus suformuota savarankiška finansų sistema, pereita prie Maskvos laiko ir sukurta sąjunginė valstybė su Rusija.

Vadinamosios Luhansko liaudies respublikos (LLR) vyriausybė savo oficialiame tinklalapyje paskelbtoje prioritetinių veiksmų programoje irgi nurodė ketinanti sudaryti sąjungą su Rusija ir įtvirtinti sutartimis pagrįstus santykius su Ukraina.

„Respublikos vyriausybės tikslai: kurti demokratinę, teisinę ir socialinę valstybę, kurioje piliečiai apsaugoti nuo bet kokios diskriminacijos dėl tautybės, kalbos ar socialinės padėties ir gali realizuoti visas savo teises bei galimybes; kurti sąjunginę valstybę su Rusija su vieninga politine, ekonomine ir kultūrine erdve, bendra saugumo sistema; įtvirtinti sutartimis grindžiamus santykius su Ukraina ir kitomis valstybėmis; pasiekti, kad piliečių gyvenimo lygis būtų kaip Rusijoje ir Europos Sąjungoje“, – sakoma Luhansko separatistų programoje.

REKLAMA

LLR vyriausybė planuoja per ateinančius tris mėnesius perimti sienos su Rusija kontrolę ir užtikrinti laisvą žmonių bei prekių judėjimą, taip pat jau rugsėjo 14 dieną surengti regiono Aukščiausiosios Tarybos rinkimus, nurodoma dokumente.


Rašyti komentarą...
n
nu ir
2014-06-13 16:20:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
tas papurginas, atrodo, net aštuonių klasių nebaigęs. Tai kaip jis ruošiasi valdyti ? Kiekvienas mokinys, mokęsis geografijos, žino, kad saulė teka iš rytų, ir rytuose saulė pateka anksčiau, nei vakaruose. Bet Luhanske, matyt, teka vietinė, kremliaus saulė??
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų