• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sekmadienį prie Maskvos rinkimų apylinkių susidarė eilės, nes kai kurie rinkėjai atsiliepė į mirusio opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno šalininkų raginimą atiduoti protesto balsus Rusijos prezidento rinkimuose.

19

Sekmadienį prie Maskvos rinkimų apylinkių susidarė eilės, nes kai kurie rinkėjai atsiliepė į mirusio opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno šalininkų raginimą atiduoti protesto balsus Rusijos prezidento rinkimuose.

REKLAMA

AFP žurnalistai dviejose balsavimo apylinkėse vidurdienį (11 val. Lietuvos laiku) pastebėjo didesnį nei anksčiau ryte rinkėjų srautą – kaip ir buvo raginama daryti skelbiant apie protesto akciją „Vidurdienis prieš Putiną“.

A. Navalnas, žymiausias prezidento Vladimiro Putino varžovas, praėjusį mėnesį paslaptingomis aplinkybėmis mirė Arkties kalėjime. Jo našlė Julija Navalnaja paragino žmones vienu metu ateiti į rinkimų apylinkes ir protestuojant gadinti balsavimo biuletenius.

Nuo 2022 metų, kai prasidėjo plataus masto Rusijos karas Ukrainoje, Rusijoje viešas nepritarimas jam buvo slopinamas, o vyriausybės kritikai įkalinami arba priversti bėgti.

REKLAMA
REKLAMA

IT darbuotojas Aleksandras, atidavęs savo balsą apylinkėje, kurioje anksčiau balsuodavo A. Navalnas, sakė atėjęs, nes tai yra vienas iš nedaugelio būdų protestuoti. „Jei nebūčiau to padaręs, būčiau pasijutęs bailiu“, – sakė 29 metų vyras.

REKLAMA

52 metų Jelena sakė, kad žmonės „pernelyg bijo“ gausiai išeiti į gatves: „Nenoriu, kad Rusija, mano tėvynė, būtų tokia... Aš myliu savo šalį, noriu, kad ji būtų laisva".

65 metų pensininkė Natalija sakė, kad atėjo su drauge 38 metų inžiniere Jelena planuodamos sugadinti savo biuletenius A. Navalno atminimui. „Atėjau atsisveikinti su juo. Jis man yra didvyris“, – sakė Natalija. Elena pridūrė: „Tai vienintelė galimybė išreikšti savo nuomonę“.

REKLAMA
REKLAMA

„Simbolinė akcija“

Socialinėje žiniasklaidoje A. Navalno komandos pasidalytuose vaizduose buvo matyti didesnės rinkėjų eilės kitose balsavimo vietose Maskvoje ir kitur Rusijoje.

Vienoje balsavimo apylinkėje Maskvos pietvakariuose 18-metis moksleivis Leonidas sakė, kad proteste dalyvavo „ne tiek daug žmonių“, bet jis „tiesiog džiaugėsi, kad bent kažkiek žmonių atėjo“.

Šioje mokykloje įkurdintoje rinkimų apylinkėje A. Navalnas, 2013 metais nesėkmingai bandęs tapti Maskvos meru, pasiekė aukščiausią savo rezultatą – 70 proc. balsų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vėliau A. Navalnas bandė varžytis su V. Putinu 2018 metų prezidento rinkimuose, tačiau jo kandidatūra buvo atmesta.

33 metų IT darbuotoja Olga Mironenko sakė, kad niekada nebalsavo už V. Putiną, tačiau jai sunku išreikšti savo nuomonę šalyje, kurioje „net socialinėje žiniasklaidoje negalima išreikšti savo nuomonės“.

Ji sakė, kad buvo gera ateiti į rinkimų apylinkę ir būti „su žmonėmis, kurie yra šviesos ir tiesos pusėje“.

21 metų Denisas, dirbantis reklamos srityje, sakė: „Atėjau išreikšti solidarumo su labai svarbiu žmogumi. Tai simbolinė akcija. Šie rinkimai – tai būdas pagerbti A. Navalno atminimą, – sakė jis.

Vietoj to, kad susirinktų tūkstantinės minios su Molotovo kokteiliais ir padangom prie miestų merijų ir gubernatoriaus rezidencijų, ruskeliai eina "atsikovoti laisvę" liežuviais ir tušinukais. Jie, atseit, protestuoja prieš rinkimus. Visas pasaulis supranta, kad Rusijoj jokių rinkimų nėra, o ruskeliai "protestuoja prieš rinkimus". Toks "naryd" gydymui netinkamas. Juos reikia izoliuoti ir užvakuoti taip, kad "riuckij mir" dvokas nenuodytų aplinkinių valstybių gyventojų. Visa kita tegul užbaigia natūrali atranka.
Ka cia pripaistei, ar bent nutuoki kaip debiliskai atrodai, jei nixu.ja neikert ka nori parasyt tai nerasyk, nes atrodai kaip visiskas lochas, mauras, tundra............
Putino vergai
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų