• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ispanijos žiniasklaida pirmadienį pranešė, kad netoli Gibraltaro sąsiaurio orkos nuskandino burinę jachtą.

Ispanijos žiniasklaida pirmadienį pranešė, kad netoli Gibraltaro sąsiaurio orkos nuskandino burinę jachtą.

REKLAMA

Du 15 metrų ilgio jachtos „Alborán Cognac“ įgulos nariai iš pradžių išgirdo duslius smūgius į korpusą. Tai įvyko sekmadienio rytą maždaug už 26 km nuo Spartelio kyšulio Maroke, prie pietinės įplaukos į Gibraltaro sąsiaurį, pranešė Ispanijos žiniasklaida, įskaitant laikraštį „El País“, citavusi Ispanijos jūrų gelbėjimo tarnybą.

Per smūgius buvo apgadinta vairo mentė. Kai į laivą pateko vandens, jūreiviai paskambino pagalbos telefonu.

Iš Ispanijos buvo išsiųstas sraigtasparnis, o netoliese buvusio tanklaivio „MT Lascaux“ paprašyta atskubėti į pagalbą skęstančiam laivui, tęsė laikraštis, remdamasis Madrido transporto ministerija.

Praėjus valandai po nelaimės skambučio, tanklaivis saugiai paėmė įgulą į savo laivą. Tačiau jachtos išgelbėti nepavyko ir netrukus ji nuskendo. Tai jau septintas toks incidentas nuo 2020 metų.

REKLAMA
REKLAMA

Ekspertai, tyrinėjantys protingų gyvūnų elgseną, padarė prielaidą, kad orkos taranavo jachtą. Mokslininkų teigimu, orkos priklauso 37 gyvūnų grupei, gyvenančiai tarp Pirėnų pusiasalio šiaurės ir Gibraltaro sąsiaurio pietuose, pranešė „El País“.

REKLAMA

Nežinoma, kodėl nuo 2020 metų orkos ne kartą atakavo laivus. Nors visada kalbama apie „atakas“, mokslininkai labiau linkę kalbėti apie „sąveikas“, nes tokio dalginių delfinų elgesio, kuris stebimas tik šioje jūros akvatorijoje, priežastis nėra žinoma.

Gali būti, kad gyvūnai tiesiog norėjo pažaisti. Tačiau tai galėjo būti ir reakcija į neigiamą patirtį su laivu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų