Prekybos centrai – vieta, kur didelė rizika susidurti su koronavirusu, rodo ataskaita

Prekybos centrai gali būti viena pagrindinių vietų, kurioje žmonės susiduria su koronavirusu, rodo oficialūs duomenys. Tačiau specialistai kaltės mesti ant prekybos centrų neskuba ir sako, kad duomenų, kur tiksliai užsikrečiama, nėra.

„Public Health England“ kassavaitinė ataskaita parodė, kad beveik 20 proc. iš 128 800 jų ištirtų atvejų per septynias dienas iki teigiamo testo rezultato lankėsi bent vienoje parduotuvėje. Tai – didžiausias procentas iš visų 16 apklausoje nurodytų vietų. Tarp aplankytų vietų dar buvo nurodytos mokyklos, globos įstaigos ir ligoninės.

Žmonės lankosi prekybos centruose

Prekybos centrai yra viena iš nedaugelio įstaigų, kurios neužsidaro per antrąjį Anglijoje paskelbtą visuotinį karantiną. Parduotuvėse laikomasi apsaugos nuo koronaviruso priemonių – reguliariai dezinfekuojami paviršiai, yra rankų dezinfekcinio skysčio prie įėjimo, o į vidų įleidžiamas tik ribotas skaičius žmonių.

„Public Health England“ ekspertų teigimu, šie faktai nereiškia, kad Didžiojoje Britanijoje prekybos centrai yra didžiausi užsikrėtimo koronavirusu židiniai. Nėra įrodymų, kur žmogus šia liga užsikrečia.

Britų prekybos konsorciumo vadovės Helen Dickinson teigimu, sakyti, kad prekybos centrai yra koronaviruso užkrato šaltinis būtų klaidinga ir neatsakinga.

„Prekybos centrai yra viena iš nedaugelio vietų, kuriose karantino metu žmonės vis dar gali lankytis, todėl nenuostabu, kad paklausti, kur pastaruoju metu buvo, žmonės įvardina būtent prekybos centrus“, – sako H. Dickson.

Spėjimus vadina spekuliacijomis

„Public Health England“ naudoja kontaktų atsekimo duomenis, siekiant išsiaiškinti, kur virusu užsikrėtę žmonės lankėsi savaitę prieš gaudami teigiamą testo rezultatą. Šie skaičiai „visų pirma naudojami siekiant išsiaiškinti, kur žmogus galėjo užsikrėsti“, – pranešime spaudai teigia medikai.

Iš 128 800 ištirtų atvejų, 34 300 turėjo bent vieną kontaktą su COVID-19 sergančiu žmogumi. Vidurinės mokyklos buvo antroje vietoje pagal tai, kiek COVID-19 užsikrėtusiųjų jose lankėsi. Tai nurodė 12,7 proc. užsikrėtusiųjų.

REKLAMA

Pradinėse mokyklose lankėsi 10 proc. užsikrėtusiųjų. Ligoninėse lankėsi 3 proc. užsikrėtusiųjų.

„Spekuliacijos, kad prekybos centruose COVID-19 plinta, yra netikslios. Bendrieji lankytų vietų duomenys neįrodo, kur žmonės galėjo užsikrėsti COVID-19. Tai tiesiog parodo, kur teigiamo testo sulaukę žmonės buvo per paskutinę savaitę iki susirgimo – šie duomenys naudojami tam, kad būtų galima užkirsti kelią protrūkiams ateityje“, – sako Nacionalinės infekcijų tarnybos direktorė Isabel Oliver.

„Prekybininkai ir toliau laikosi visų saugumo rekomendacijų, kad prekybos centrai išliktų saugūs nuo koronaviruso. Išleidžiama šimtai milijonų, siekiant užtikrinti visus saugos reikalavimus, įskaitant temperatūros matavimo aparatus, papildomą patalpų dezinfekavimą, fizinio atstumo palaikymą – kad klientai ir kolegos būtų saugūs“, – sako H. Dickinson.


Rašyti komentarą...
N
Nina
2020-11-27 11:29:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Žmonės į prekybos centrus eina kaip į muziejus. Jie niekaip nesupranta, kad čia nepasivaikščiojimo vieta šitokiu laiku. Ir tai liečia vyresnio amžiaus žmones. Jauni žmonės, ypač vyrai kad ir vyresnio amžiaus, ateina su tikslu, apsiperka ir greitai išeina. Problema yra su vyresniais. Aš manau kad reikėtų trumpinti darbo valandas prekybos centrų.
Atsakyti
0

A
As
2020-11-27 12:31:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Į muziejus eina ne kiekvienas ne kiekvienas turi pakankamai pinigukad galėtų jos lankyti o į prekybos centrus reikia eiti. Reikia ir pavalgyti nusipirkti. Reikia ir avalynės. Reikia ir rūbų pliki nevaiksciosim
Atsakyti
0

1
12
2020-11-27 12:41:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
man atrodo nesupratot straipsnio esmes.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų