Prancūzijos prezidentas: V. Putinas svajoja apie Europos Sąjungos griūtį

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas interviu švedų televizijai SVT pareiškė, kad V. Putinas svajoja apie Europos Sąjungos griūtį. Nepaisant to jis pripažino, kad „gerbia Rusijos prezidentą ir siekia bendradarbiauti“.

„Aš gerbiu Vladimirą Putiną ir esu vienas iš tų, kurie mano, kad mes kartu su Rusija turime kurti naują saugumo architektūrą – mums tokioje diskusijoje reikia ir Rusijos. Tačiau Vladimiro Putino svajonė – Europos Sąjungos demontažas,“ – pareiškė E. Macronas.

E. Macronas: Švedija patenka į geopolitinės rizikos zoną

Televizijos laidos vedėja E. Macronui papasakojo apie tai, kad ultradešiniųjų „Švedijos demokratų“, kuri pasisako už pasitraukimą iš ES, lyderis atsisakė pasirinkti orientyrą – Prancūzijos ar Rusijos prezidentus.

E. Macronas į tai atsakė, kad tos partijos lyderis nežino, „kokia tvarka turi vystytis vertybės ir politiniai interesai“, jeigu nemato skirtumo tarp ES šalies Prancūzijos, kuri gerbia žmogaus teises – ir „ne tokios jau ir išsivysčiusios šiuo klausimu“ Rusijos, kuri „negali būti pavyzdžiu švedams“.

Atsakydamas į spekuliacijas dėl Švedijos pasitraukimo iš ES, E. Macronas pažymėjo, kad nemato šios šalies ateities už europietiškų vertybių sistemos ribos. Tuo pačiu jis pabrėžė, kad Švedija, atsidūrusi Europos šiauriniame pasienyje, patenka į geopolitinės rizikos zoną.

Prancūzijos prezidentas: V. Putinas svajoja apie Europos Sąjungos griūtį (nuotr. SCANPIX)Rusija bandys pasinaudoti skausmingais Europos šalių klausimais

Anksčiau politikai, politologai ir žiniasklaidos priemonės ne sykį išsakė idėją, kad ES griūtis ar Didžiosios Britanijos pasitraukimas iš jos yra palankūs V. Putinui ir Rusijai. Apie tai kalbėjo buvęs JAV ambasadorius Rusijoje Michaelas Macfaulas, milijardierius George’as Sorosas, buvęs Belgijos premjeras Guy Verhofstadtas.

Kai kurie ekspertai taip pat pažymėjo, kad Rusija pirmiausiai sieks susilpninti Vokietiją ir jos kanclerę Angelą Merkel, nes ši šalis yra stabiliausia ir įtakingiausia ES narė. Tikinama, kad Rusija pasinaudos migrantų klausimu. Kaip tik šiuo metu Vokietijos šiaurėje antra savaitė vyksta neramumai dėl migranto nužudyto vietos gyventojo ir bendros migracijos politikos.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų