naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Eidama 97-uosius ketvirtadienį mirė Jungtinės Karalystės karalienė Elžbieta II, pranešė Bakingamo rūmai. Ji buvo ilgiausiai šalyje viešpataujanti monarchė, valstybės vadovės pareigas ėjusi daugiau nei 70 metų.

Eidama 97-uosius ketvirtadienį mirė Jungtinės Karalystės karalienė Elžbieta II, pranešė Bakingamo rūmai. Ji buvo ilgiausiai šalyje viešpataujanti monarchė, valstybės vadovės pareigas ėjusi daugiau nei 70 metų.

REKLAMA

Užsienio žiniasklaida paviešino paskutinę karalienės nuotrauką.

Paskutinė karalienės nuotrauka daryta jos namuose Balmoralyje, kai ji pasveikino naująją ministrę pirmininkę Liz Truss.

Susitikimo metu užfiksuotose nuotraukose matoma plačiai besišypsanti karalienė, apsirengusi pilku megztiniu ir plisuotu sijonu.

Elžbieta II ir Liz Truss (nuotr. SCANPIX)

Šio susitikimo nuotraukas įamžino fotografė Jane Barlow, kuri atskleidė, kokios nuotaikos buvo karalienė prieš pat mirtį, skelbė news.sky.com.

 

Spaudos asociacijos fotografė Jane Barlow buvo išsiųsta į Balmoralą, kad užfiksuotų momentą, kai monarchė antradienį susitiko su naująja ministre pirmininke Liz Truss ir oficialiai paprašė jos suformuoti vyriausybę.

REKLAMA

J. Barlow nufotografavo keletą karalienės portretų, kol ji laukė L. Truss.

96 metų karalienę ji apibūdino kaip „silpną“, bet „geros nuotaikos“. Ji taip pat sakė, kad fotografuoti buvo „garbė“ ir „tikra privilegija“. 

REKLAMA

Tiesa, anot fotografės, karalienė atrodė silpnesnė“ nei tada, kai buvo fotografuojama vasarą.

 

Fotografė Jane Barlow kalbėjosi su karaliene apie niūrų orą, tačiau sakė, kad jos nuotaika buvo visiškai priešinga: „Sulaukiau daug jos šypsenų.“

Privatus susitikimas, kurio detalės nebus paviešintos, galėjo būti šiek tiek nepatogus, atsižvelgiant į tai, kad L. Truss anksčiau ragino panaikinti monarchinį valdymą. Bakingamo rūmai išplatino pareiškimą, kuriame rašoma: „Karalienė šiandien (antradienį – aut. past.) susitiko su garbingąja Liz Truss, ministre pirmininke, ir paprašė jos suformuoti naują administraciją.

Ponia Truss priėmė Jos Didenybės pasiūlymą ir pabučiavo jai ranką, kai buvo paskirta ministre pirmininke.“ Kiek anksčiau monarchė susitiko su Borisu Johnsonu ir jo žmona Carrie, susitikimo metu jis oficialiai atsistatydino iš ministro pirmininko pareigų. Susitikimas truko maždaug 40 minučių, tačiau susitikimo detalės nebus paviešintos.

Maža laimė būti karaliene. Dirbo vargšė iki pat mirties, jokio poilsio, jokio ramaus pensininko- be rūpesčių, be pareigų, be problemų- gyvenimo bent prieš mirtį. Paskutinę dieną buvo išversta iš lovos atlikti pareigą, deja paskutinę. Užuojauta tai stipriai ir gražiai moteriai.
Esi runkelis...
Duok Dieve, kad pora žmonių tave prisimintų, kai numirsi.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų