Policijos nuovadoje Paryžiuje siautėjo žudikas: skaičiuojami žuvusieji

Paryžiaus centre įsikūrusioje policijos būstinėje peiliu ginkluotas užpuolikas ketvirtadienį nužudė mažiausiai keturis žmones, kol galiausiai pats buvo nukautas, pranešė žiniasklaida ir pareigūnai.

Dar vienas kritiškai sužeistas asmuo gydomas ligoninėje.

Incidentas įvyko apie vidurdienį vietos (13 val. Lietuvos) laiku policijos skyriuje, esančiame netoli Švč. Dievo Motinos katedros ir kitų turistų traukos centrų. Policijos kompleksas po šio išpuolio buvo atitvertas, suvažiavo dešimtys policijos ir greitosios pagalbos automobilių, pranešė naujienų agentūros AFP žurnalistai.

Paryžiaus prokuroras Remy Heitzas sakė, kad 45 metų užpuolikas buvo policijos žvalgybos skyriaus IT darbuotojas. Jis nužudė tris vyrus ir moterį, o vėliau pats buvo nušautas prefektūros pastato, esančio Sitė saloje, kieme.

Trys iš nužudytųjų buvo policijos pareigūnai, o ketvirtasis – administracijos asistentas, žurnalistams įvykio vietoje sakė prokuroras.

Šalia jo stovėjęs vidaus reikalų ministras Christophe'as Castaneras sakė, kad užpuolikas policijoje dirbo nuo 2003 metų ir kad „dėl jo elgesio niekada nebuvo kilę rūpesčių“.

Policija „ypatingai sukrėsta šio nepaprastai grėsmingo incidento“, pabrėžė jis.

Prezidentas Emmanuelis Macronas po šio išpuolio irgi aplankė policijos būstinę. Ch. Casteneras dėl incidento atidėjo planuotą kelionę į Graikiją ir Turkiją.

R. Heitzas patvirtino, kad pradėtas tyrimas dėl žmogžudystės ir kad užpuoliko namuose buvo atlikta krata.

Vienas šaltinis teigė, kad šis darbuotojas buvo neįgalusis, bet nepatvirtino pranešimų, jog jis buvo kurčnebylys.

Kovos su terorizmu agentūros į šį tyrimą kol kas neįtrauktos.

Tyrėjai įtaria, kad pražūtingiausią per daug metų išpuolį prieš Prancūzijos policiją išprovokavo koks nors konfliktas darbe, sakė šaltiniai, bet išsamesnės informacijos kol kas neskelbiama.

Panikos scenos

„Visur bėgiojo žmonės, visur girdėjosi šūksniai“, – pasakojo vertėjas Emery Siamandi, išpuolio metu buvęs pastate.

REKLAMA

„Išgirdau šūvį – supratau, kad jis buvo paleistas viduje, – vyras sakė AFP. – Po kelių akimirkų pamačiau verkiančius policijos pareigūnus. Jie buvo apimti panikos.“

„Ar jį ištiko lūžis, ar buvo kokia nors kita priežastis? Kol kas dar per anksti į tai atsakyti, – sakė televizijai BFM Paryžiaus regiono Policijos profesinių sąjungų asociacijos vadovas Loicas Traversas.

Prancūziją nuo 2015 metų supurtė virtinė išpuolių, dėl kurių kaltinami džihadistai. Per šias atakas, tarp kurių buvo gerai organizuotų didelio masto išpuolių ir incidentų su pavieniais užpuolikais, žuvo daugiau kaip 250 žmonių.

Dėl šių atakų šalies saugumo tarnybos tebesilaiko aukšto lygio parengties.

Tačiau tarp policijos pareigūnų taip pat didėjo nepasitenkinimas dėl didžiulio darbo krūvio, ypač mėginant užtikrinti viešąją tvarką per vadinamojo „geltonųjų liemenių“ judėjimo protestus prieš prezidentą Emmanuelį Macroną. Patys pareigūnai irgi neretai kaltinami pernelyg šiurkščiais veiksmais.

Trečiadienį Paryžiuje tūkstančiai policininkų dalyvavo demonstracijoje, reikalaudami geresnių darbo sąlygų.

Organizatorių vertinimais, šioje protesto akcijoje dalyvavo 27 tūkst. policijos pareigūnų, kurių šalyje yra iš viso apie 150 000. Nepriklausomų aktyvumo vertinimų nebuvo paskelbta.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų