tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu paskyrė generalinio štabo viršininką Valerijų Gerasimovą Jungtinės pajėgų grupės vadu, pranešė ministerija, rašo BBC Russian.

Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu paskyrė generalinio štabo viršininką Valerijų Gerasimovą Jungtinės pajėgų grupės vadu, pranešė ministerija, rašo BBC Russian.

REKLAMA

Anksčiau šias pareigas ėjo Sergejus Surovikinas – jis tapo V. Gerasimovo pavaduotoju.

„Specialiosios operacijos vadovavimo lygio padidėjimą lėmė vykdomų užduočių masto išplėtimas ir būtinybė organizuoti glaudesnę šakų ir padalinių sąveiką“, – cituojama ministerija.

S. Surovikinas pareigas ėjo nuo pernai metų spalio. Plačiau apie jį galite skaityti tv3.lt straipsnyje.

Generolas V. Gerasimovas yra itin svarbus Kremliaus režimui ir jo pradėtam karui Ukrainoje.

Nuo 2012 m. lapkričio 9 d. jis yra Rusijos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo viršininkas, generolas, Rusijos gynybos ministro pirmasis pavaduotojas.

V. Gerasimovas gimė 1955 m. rugsėjo 8 d. Kazanėje, darbininkų šeimoje. 1987 m. baigė Šarvuotųjų pajėgų karo akademiją, 1997 m. – Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo karo akademiją.

REKLAMA

Jis vadovavo būriui, kuopai, batalionui Šiaurės pajėgų grupėje ir Tolimųjų Rytų karinėje apygardoje. Nuo 1987 m. ėjo štabo viršininko ir tankų pulko vado, Pabaltijo karinės apygardos motorizuotųjų šautuvų divizijos štabo viršininko pareigas. 1993–1995 – Šiaurės Vakarų pajėgų grupės motorizuotųjų šautuvų divizijos vadas.

REKLAMA

Baigęs Generalinio štabo akademiją, ėjo kariuomenės vado pirmojo pavaduotojo Maskvos karinėje apygardoje, štabo viršininko ir 58-osios armijos vado Šiaurės Kaukazo karinėje apygardoje pareigas. Dalyvavo kariniuose veiksmuose Čečėnijoje. 2003–2005 metais buvo Tolimųjų Rytų karinės apygardos štabo viršininkas. Nuo 2005 m. – Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų vyriausiojo kovinio rengimo ir tarnybos direktorato vadovas, o nuo 2006 m. gruodžio mėn. – Šiaurės Kaukazo karinės apygardos štabo viršininkas. 2006 metų gruodį paskirtas Leningrado karinės apygardos vadu, o 2009 metų vasarį – Maskvos karinės apygardos vadu.

REKLAMA

2010 m. gruodžio 23 d. buvo paskirtas Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo viršininko pavaduotoju. Po akistatos su Generalinio štabo viršininku Nikolajumi Makarovu jis buvo pašalintas iš šių pareigų, tačiau po penkių mėnesių grįžo.

2012 m. balandžio 26 d. V. Gerasimovas buvo paskirtas Centrinės karinės apygardos vadu, o 2012 m. lapkričio 9 d. Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu pristatė prezidentui Vladimirui Putinui Centrinės karinės apygardos vadą V. Gerasimovą, kuris vietoj Makarovo tapo naujuoju RF ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo viršininku.

REKLAMA
REKLAMA

Nuo 2012 m. lapkričio 13 d. jis yra Rusijos Federacijos saugumo tarybos narys. Gynybos ministrui Sergejui Šoigu, V. Gerasimovas, kaip pirmasis jo pavaduotojas, eina Rusijos Federacijos gynybos ministro pareigas.

Nuopelnai Kremliaus režimui

Organizavo ginkluotą konfliktą Ukrainos teritorijoje, „hibridinį karą“ („naujos kartos karą“, „Gerasimovo doktriną“) koncepcijos kūrimą, karinę operaciją Sirijoje.

Vos užėmęs Rusijos generalinio štabo viršininko pareigas, Gerasimovas išsakė savo karinės-politinės strategijos viziją. 2013 m. vasario mėn. Rusijos laikraštyje „Vojenno promyšlennyj kurjer“ jis paskelbė straipsnį „Mokslo vertė prognozėse“, kuriame atkartojo jo ataskaitą apie hibridinį karą, kurį parašė likus mėnesiui iki Karo mokslų akademijos. „Asimetriški veiksmai išplito... Tai specialiųjų operacijų pajėgų panaudojimas ir vidinė opozicija, kuri siekia sukurti nuolatinį frontą visoje priešingos valstybės teritorijoje, taip pat informacinė įtaka, kurios formos ir metodai nuolat tobulinami“, – savo straipsnyje rašė Gerasimovas.

REKLAMA

Doktrina susilaukė susidomėjimo po vėlesnių Rusijos veiksmų Ukrainos atžvilgiu, kurie visiškai sutapo su jos tezėmis. Hibridinio karo apibūdinimas, apimantis „politines, ekonomines, informacines, humanitarines ir kitas nekarines priemones“, buvo įkūnytas Rusijos Federacijos ginkluotos agresijos prieš Ukrainą metu. „Nuotolinis nekontaktinis poveikis priešui tampa pagrindiniu būdu pasiekti mūšio ir operacijos tikslus, – savo straipsnyje teigia Gerasimovas. – Visą tai papildo slaptos karinės priemonės, įskaitant informacinio karo priemonių įgyvendinimą ir specialiųjų operacijų pajėgų veiksmus“. Doktrina nenurodo, ar ši „informacinio karo“ veikla yra karinė.

REKLAMA

V. Gerasimovas dalyvavo organizuojant ir rengiant Rusijos invazijos į Krymą ir Donbasą planus, dėl kurių jis buvo įtrauktas į Europos Sąjungos, JAV ir Kanados sankcijų sąrašus. „Bellingcat“ tiriamųjų žurnalistų komanda priskiria Gerasimovą prie tų rusų, kurie buvo atsakingi už oro gynybos sistemos „Buk“ pervežimą į prorusiškų kovotojų okupuotą Donbaso teritoriją ir už raketos paleidimą, kuri numušė „Boeing 777“ orlaivį 2014 m. liepos 17 d. 

REKLAMA
REKLAMA

Ukrainos prokuratūros teigimu, V. Gerasimovas laikomas pagrindiniu ideologu, paskatinusiu konfliktą Donbase. „Sprendimą dėl karo Ukrainoje priėmė Rusijos Federacijos Generalinio štabo viršininkas Gerasimovas“, – sakė Ukrainos generalinis prokuroras Anatolijus Matiosas.

Ukrainos tyrimų skyriaus viršininkas Hryhorijus Ostafijčukas sakė, kad V. Gerasimovas buvo okupuotoje Ukrainos teritorijoje „​​Ilovaisko katilo“ mušių metu. Kijevo Ševčenkovskio apygardos teismas nusprendė suimti V. Gerasimovą ir dar dešimt kitų aukšto rango Rusijos karių.

REKLAMA

Gerasimovas ne tik tiesiogiai organizuoja ir dalyvauja Ukrainos kampanijoje, bet ir yra Rusijos karinės operacijos Sirijoje, pradėtos 2015 m. rugsėjį, organizatorius. „Amnesty International“ duomenimis, 2016 metų vasario pabaigoje Rusijos kariniai lėktuvai tyčia nusitaikė į civilius ir gelbėtojus. Iki 2018 m. pabaigos „Airwars“, sekanti pranešimus apie oro antskrydžius JAV ir Rusijoje, Sirijoje užfiksavo nuo 2 730 iki 3 866 civilių mirčių, įskaitant 690–844 vaikus, nuo maždaug 39 000 Rusijos oro antskrydžių.

V. Gerasimovas įtrauktas į Laisvosios Rusijos forumo parengtą ataskaitą „1500 karo kurstytojų“. Ataskaitoje pateikiamos Rusijos visuomenės veikėjų, karinių vadų, deputatų, propagandistų, menininkų ir sportininkų, kurie viešai pasisakė už V. Putino agresiją arba yra su ja tiesiogiai susiję, pavardės. Laisvosios Rusijos forumas siekia sankcijų Europos Sąjungoje įvedimo prieš sarąše nurodytus asmenys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų