• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos Sąjungos ministrai pirmadienį pareiškė, kad Europa turi spartinti ginklų pristatymą Ukrainai, JAV Atstovų Rūmams po ilgo delsimo savaitgalį patvirtinus didelį pagalbos paketą.

Europos Sąjungos ministrai pirmadienį pareiškė, kad Europa turi spartinti ginklų pristatymą Ukrainai, JAV Atstovų Rūmams po ilgo delsimo savaitgalį patvirtinus didelį pagalbos paketą.

REKLAMA

Tačiau ES gynybos ir užsienio reikalų ministrų susitikime Liuksemburge nebuvo matyti ženklų, kad Kyjivui bus pažadėta daugiau itin reikalingų oro gynybos sistemų.

„Turime pasitempti. Tai labai svarbus metas“, – susitikimo pradžioje sakė Latvijos užsienio reikalų ministrė Baiba Brazė.

JAV Atstovų Rūmai šeštadienį pradžiugino Ukrainą ir jos sąjungininkus nubalsavę už 61 mlrd. JAV dolerių (57,3 mlrd. eurų) pagalbos Kyjivui paketą po ilgų mėnesių vidinių kovų.

„Mes išvengėme istorinės kulkos, bet, deja, dar daugiau kulkų yra pakeliui. Šiandien mes galime būti laimingi, bet turime būti pasirengę kovai, kuri bus rytoj“, – sakė Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

REKLAMA
REKLAMA

Kol JAV parama buvo įstrigusi, Ukraina prašė savo sąjungininkių ES atsiųsti daugiau oro gynybos sistemų, labai reikalingų Rusijos atakoms atremti.

REKLAMA

Tačiau Europai sunkiai sekasi surasti ginkluotės, kurios reikia Kyjivui, Ukrainos pajėgoms taip pat susiduriant su sunkumais palei fronto liniją.

Raginimas imtis skubių veiksmų

Kol kas tik Vokietija atsiliepė į Kyjivo prašymą, neseniai pareiškusi, kad nusiųs Ukrainai papildomą oro gynybos sistemą „Patriot“.

„Siuntėme daug perspėjimų, laiškų, prašėme pažiūrėti, ką galime padaryti, – sakė ES diplomatijos vadovas Josepas Borrellis (Žozepas Borelis). – Mums reikia daugiau amunicijos. Reikia daugiau paleidimo įrenginių.“

REKLAMA
REKLAMA

ES ministrai vėl sulaukė Kyjivo prašymų imtis skubių veiksmų, kai ukrainiečiai informavo juos apie sunkią padėtį šalyje ir fronte.

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas penktadienį pareiškė besitikintis, kad daugiau Aljanso šalių artimiausiu metu paskelbs apie sprendimus nusiųsti į Ukrainą daugiau oro gynybos sistemų.

Ukraina konkrečiai prašo septynių pažangių sistemų „Patriot“, pajėgių numušti Rusijos hipergarsines raketas, tačiau nori bet kokios pagalbos.

Šešios ES narės turi tokių JAV sukurtų sistemų: Vokietija, Graikija, Nyderlandai, Lenkija, Rumunija ir Ispanija.

„Mums reikia veiksmų, – teigė Nyderlandų gynybos ministrė Kajsa Ollongren (Kaisa Olongren). – Kartais reikia kalbėtis, kad sulauktume veiksmų, ir būtent tai šiandien ir darome.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų