Pietų Sudanas pranešė apie pirmą užsikrėtimo koronavirusu atvejį

Pietų Sudanas sekmadienį pranešė apie pirmą užsikrėtimo koronavirusine infekcija atvejį ir tapo viena paskutinių Afrikos valstybių, patvirtinusių COVID-19 buvimą savo teritorijoje.

„Pietų Sudanas patvirtina vieną [užsikrėtimo] koronavirusu atvejį“, – spaudos konferencijoje sostinėje Džuboje sakė šalies pirmasis viceprezidentas Riekas Macharas.

Pasak jo, serga 29 metų moteris, vasario 28 dieną atvykusi į Pietų Sudaną iš Nyderlandų per Etiopiją.

Jos pilietybė nenurodoma.

Jungtinių Tautų misijos Pietų Sudane (UNMISS) pareiškime sakoma, kad ši moteris yra misijos darbuotoja.

Testas jos užsikrėtimą koronavirusu parodė šeštadienį. Ketvirtadienį ši moteris atvyko į vieną JT kliniką.

„Sveikatos apsaugos ministerija su Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ir Ligų kontrolės ir prevencijos centru atlieka nuodugnų tyrimą, įskaitant visų galimų kontaktų bei kitų žingsnių nustatymą“, – sakė R. Macharas.

Pietų Sudane uždaryti barai, naktiniai klubai ir parduotuvės, išskyrus maisto parduotuves. Žmonės raginami laikytis socialinio atstumo taisyklių.

Šalies sienos ir tarptautinis oro uostas uždaryti. Nuo 20 val. iki 6 val. galioja komendanto valanda.

Pietų Sudanas yra tarp skurdžiausių pasaulio valstybių. Šalį niokojo virtinė pilietinių karų, ji prastai pasirengusi kovoti su pandemija ar teikti net būtiniausias sveikatos apsaugos paslaugas savo piliečiams.

Naujausias pilietinis karas nusinešė maždaug 380 tūkst. gyvybių, milijonus žmonių privertė palikti savo namus, sugriovė ir taip silpną ekonomiką. Karas baigėsi tik vasario mėnesį, R. Macharo paskyrimu į viceprezidento postą jo priešininko, prezidento Salvos Kiiro (Salvos Kiro) vyriausybėje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų