• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Per Turkijos ketvirtadienį surengtus smūgius prieš karinius ir infrastruktūros objektus kurdų kontroliuojamoje Sirijos šiaurės rytų dalyje žuvo mažiausiai devyni žmonės, pranešė kurdų pareigūnas po to, kai Ankara pagrasino surengti reidus keršydama už mirtininko sprogdintojo išpuolį.

Per Turkijos ketvirtadienį surengtus smūgius prieš karinius ir infrastruktūros objektus kurdų kontroliuojamoje Sirijos šiaurės rytų dalyje žuvo mažiausiai devyni žmonės, pranešė kurdų pareigūnas po to, kai Ankara pagrasino surengti reidus keršydama už mirtininko sprogdintojo išpuolį.

REKLAMA

Nors Turkija reguliariai vykdo dronų atakas Sirijos kurdų pusiau autonominiame regione, Ankara trečiadienį perspėjo dėl intensyvesnių antskrydžių, nes padarė išvadą, kad savaitgalį Turkijos sostinėje išpuolį surengę kovotojai atvyko iš Sirijos.

Per ketvirtadienio smūgius Hasakės provincijoje žuvo šeši vidaus saugumo pajėgų nariai, sakoma kurdų pajėgų žiniasklaidos centro pranešime.

Anksčiau kurdų vadovaujamų ir JAV remiamų Sirijos demokratinių pajėgų (SDF), kurdų faktinės kariuomenės, atstovas spaudai Farhadas Shami sakė, kad per smūgį žuvo šeši plytų gamyklos darbininkai.

REKLAMA
REKLAMA

Jis teigė, kad dar vienas darbininkas žuvo kitoje provincijos vietoje.

Kurdų vidaus saugumo pajėgų pareiškime taip pat sakoma, kad per smūgį žuvo du civiliai.

Anksčiau Jungtinėje Karalystėje įsikūrusi organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR), turinti šaltinių tinklą vietoje, buvo pranešusi, kad per smūgį šiame kurdų kontroliuojamame regione buvo pataikyta į automobilį, žuvo du žmonės.

REKLAMA

F. Shami sakė, kad Turkijos dronai į karines pozicijas, civilinę infrastruktūrą ir karinę transporto priemonę taikėsi nuo ryto.

Jis nurodė, kad po Turkijos grasinimų virš pusiau autonominės kurdų administracijos kontroliuojamų teritorijų Sirijos šiaurės rytuose, nuolat tampančių Turkijos dronų atakų taikiniu, buvo vykdomi intensyvūs patruliniai skrydžiai.

Nuo sekmadienio, kai per Ankaroje surengtą išpuolį, už kurį atsakomybę prisiėmė Kurdistano darbininkų partija (PKK), buvo sužeisti du turkų saugumo pareigūnai, Turkija taip pat smogė PKK pozicijoms Irako šiaurėje.

REKLAMA
REKLAMA

Iki šiol JAV remiama SDF – kurdų de facto armija šiame regione – vadovavo puolimui, per kurį 2019 metais Sirijoje buvo sutriuškinti „Islamo valstybės“ (IS) grupuotės kovotojai.

Tačiau Turkija kurdų liaudies apsaugos dalinius (YPG) – pagrindinę SDF sudedamąją dalį – laiko PKK atšaka.

2016–2019 metais turkų pajėgos Šiaurės Sirijoje surengė tris dideles operacijas prieš kurdus.

Prilygsta karo paskelbimui

Turkijos užsienio reikalų ministras Hakanas Fidanas teigė, kad išpuolio Ankaroje vykdytojai buvo apmokyti Sirijoje, ir perspėjo, kad kurdų kovotojai Sirijos šiaurės rytuose sulauks pasekmių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tapo aišku, kad abu teroristai atvyko iš Sirijos ir ten buvo apmokyti“, – per televiziją sakė jis.

„Nuo šiol visa infrastruktūra, dideli objektai ir energetikos įrenginiai, priklausantys (ginkluotoms kurdų grupuotėms) Irake ir Sirijoje, yra teisėti mūsų saugumo pajėgų taikiniai, – pridūrė H. Fidanas. – Rekomenduoju trečiosioms šalims laikytis atokiau nuo šių objektų.“

SDF vadas Mazloumas Abdi ečiadienį paneigė, kad išpuolį Ankaroje surengę asmenys perėjo jo kontroliuojamų pajėgų teritoriją, o JAV remiamas ginkluotas Demokratinės sąjungos partijos (PYD) sparnas, kuris vadovauja kovai su IS Sirijos šiaurėje, ketvirtadienį pareiškė, kad Turkijos užsienio reikalų ministro pareiškimai prilygsta karo paskelbimui.

REKLAMA

„Turkija ieško pretekstų pateisinti savo vykdomiems išpuoliams mūsų regione ir pradėti naują karinę agresiją, – sakė M. Abdi. – Grasinimas atakuoti regiono infrastruktūrą, ekonominius išteklius ir apgyvendintus miestus yra karo nusikaltimas, kurio liudininkais jau esame buvę.“

PYD paragino tarptautinę koaliciją, kovojančią su IS, užimti poziciją ir būti jos pusėje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų