Per anksti nutraukus ribojimus grėstų 4-oji banga, perspėjo britų mokslininkai

Karantino ribojimų nutraukimas anksčiau nei gegužės mėnesį gali nulemti dar didesnį ligoninių užpildymą pacientais negu buvo sausio mėnesį, britų valdžią perspėja šios šalies mokslininkai.

Panaikinus visus ribojimus dar balandžio pabaigoje, kaip pageidauja kai kurie Didžiosios Britanijos politikai, gali sukelti „didžiulę ketvirtąją infekcinių susirgimų bangą“ ir „padidinti JK mirusiųjų nuo koronaviruso skaičių beveik dvigubai“, rašoma „The Guardian“, remiantis paviešintais vyriausybės dokumentais.

Politikai ragina nutraukti ribojimus

Skeptiškai „lokdauną“ vertinantys toriai agitavo visiškai panaikinti visus apribojimus iki balandžio pabaigos. Daugiau nei 60 „Covid Recovery Group“ („Kovido atsigavimo grupė“, CRG) parlamentarų kreipėsi į premjerą Borisą Johnsoną, ragindami jį iki balandžio 30 dienos įsipareigoti visiškai nutraukti suvaržymus.

Vyriausybės patariamoji mokslininkų grupė (SAGE) atskleidė duomenis ir atliktų skaičiavimo modelių, įskaitant ir penkių galimų suvaržymų atlaisvinimų scenarijus, ataskaitas.

Mokslininkų teigimu, net ir paties optimistiškiausio scenarijaus atveju, yra dešimčių tūkstančių žmonių mirčių nuo COVID-19, nes skiepijimas dar nėra pajėgus užtikrinti pakankamos apsaugos visuomenei.

Staigiai nutraukus ribojimus – faktiškai neišvengiama 4-oji banga

Penki scenarijai skyrėsi sparta, kaip greitai būtų panaikinti apribojimai, apytiksliai nuo dviejų iki penkių mėnesių, o pradinės priemonės, tokios kaip kaukių dėvėjimas ir testavimas bei atsekimas, galioja iki pat jų pabaigos. Visi scenarijai numatė atvejų skaičiaus augimą, nes daug pažeidžiamų žmonių lieka neapsaugoti, net ir sparčiai skiepijant likusiuosius.

Anot pirmojo scenarijaus, kurio atveju ribojimai būtų atšaukti balandžio 26-ąją, ligoninės būtų vėl perpildytos.

„Jei vakcinos veiksmingumas nebūtų žymiai geresnis negu manoma šiuo metu, labai tikėtina, kad ligoninių užimtumas būtų didesnis nei 2021 m. sausio mėn.“, – teigiama ataskaitoje.

Šio scenarijaus atveju mokslininkai prognozuoja papildomas 62-107 tūkst. mirčių nuo koronaviruso Anglijoje. Ataskaitos autoriai perspėja, kad tai galioja net ir tuo „optimistiniu“ atveju, kuomet pavyksta pasiekti 4 mln. skiepo dozių skyrimą per savaitę iki 2021-ųjų kovo mėnesio pabaigos.

REKLAMA

Situacija gerėja tuo atveju, jeigu ribojimai yra nutraukiami palaipsniui, išlaikomi vakcinacijos tempai, o naujų atvejų skaičių pavyksta suvaldyti iki kontroliuojamos ribos. Tačiau net ir tokiu atveju mokslininkai tvirtina, kad nuo COVID-19 iki kitų metų vasaros Didžiojoje Britanijoje dar mirtų „dešimtys tūkstančių žmonių“.

Pagal dabartinį planą – galimas protrūkis rugsėjį

Didžiosios Britanijos valdžia tikisi atlikti visų pirmenybę turinčių asmenų grupių vakcinaciją – įskaitant visus suaugusiuosius nuo 50 metų ir rizikos grupės suaugusiuosius – iki balandžio 15-osios ir visus suaugusius asmenis iki liepos 31-osios.

Dabartinis planas, numatantis palaipsniui mažinamas ribojimo priemones nuo kovo 8-osios iki birželio 21-osios, skiriasi nuo SAGE pateiktų modelių. Tačiau artimiausias jam – 3-iasis scenarijus – numato koronaviruso protrūkį Didžiojoje Britanijoje rugsėjo mėnesį. Jeigu pasirodytų, kad vakcinos nėra tokios efektyvios, kaip tikėtasi, tai tokiu atveju kiltų ketvirtoji banga, panaši į šių metų sausį.

Pasaulis 2021-aisiais susidurs su precedento neturinčia humanitarine krize. Šalims visą dėmesį koncentravus į kova su Covid-19 pandemiją, valstybės, kuriose vystosi konfliktai ir kurios susiduria su didelėmis krizėmis, yra priverstos verstis pačios – labiausiai pažeidžiami žmonės Žemėje už tai moka didžiulę kainą, perspėja Tarptautinio gelbėjimo komiteto (IRC) atstovai.


Rašyti komentarą...
B
Bus
2021-02-28 15:41:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Penkta ir desimta,o po to gyvensim,kaip Kinijoje, mano nuomone
Atsakyti
0

g
giltine
2021-02-28 16:55:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
jau pusantru metu sergam sergam skiepyjames, vel sergam, mirstam, sergam, maunames kaukes skafandrus, apsipilame spiritu, niekur nevaziuojame karantinuojames, vel sergam, mirstam, kai musu telike Lietuvoj koks pusantro milijono, ir pabaigos nesimato tiems karantinams, paaiskinkit prasau kiek dar viska varzysit, naudos visiskas nulissss, tik zala ir didele, jus specialiai tai darote?? ir nebijote prakeiksmu, pagalvokit is naujo gal....
Atsakyti
-1

d
dhdh
2021-02-28 16:12:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kokia prasme gyvent Londone kada viskas uzdaryta gyvenimo nera? Iki gamtos toli, o parke pasedet galima. Kokia ten ateiti sedintys mato? Valgyt, tv ziuret, nieko neveikt, soc tinklus browsint? Lopiniai.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų