Lietuva pagal sergamumą COVID-19 – penkiolikta, pagal mirtingumą – devinta Europoje

Lietuva pagal naujus užsikrėtimus koronavirusu per pastarąsias dvi savaites atsidūrė penkioliktoje vietoje tarp Europos ligų kontrolės ir prevencijos centro (ECDC) vertinamų Europos valstybių, pagal mirtingumą Lietuva yra devinta.

Vertinant tik Europos Sąjungos valstybes, šalies pozicijos nesikeičia.

Praėjusią savaitę pagal šiuos rodiklius Lietuva buvo atitinkamai trylikta ir vienuolikta.

Centro ketvirtadienį skelbiamais atnaujintais duomenimis, dviejų savaičių sergamumas Lietuvoje siekia 261 atvejį 100 tūkst. gyventojų – 27 atvejais mažiau nei prieš savaitę.

Pagal šį rodiklį, pirmoji 30 valstybių sąraše yra Čekija, kur per tą patį laiką 100 tūkst. gyventojų teko 1120 atvejų, antroji – Estija su maždaug 703 atvejų rodikliu, trečioji – Slovakija su 526 atvejų rodikliu.

Per pastarąsias dvi savaites 1 mln. Lietuvos gyventojų teko kiek daugiau apie 80 mirčių nuo COVID-19 (11 mažiau nei prieš savaitę) ir pagal šį rodiklį šalis yra devintoje sąrašo vietoje.

Pirmojoje vietoje – Slovakija su maždaug 239 mirtimis 1 mln. gyventojų, antroji – Čekija su beveik 187 mirčių rodikliu, toliau sąraše – Portugalija su 156 mirtimis 1 mln. gyventojų.

Geriausi rodikliai tarp ECDC vertinamų valstybių ir toliau išlieka Islandijoje, Norvegijoje ir Suomijoje, Danijoje, Lichtenšteine.

Islandijoje per pastarąsias dvi savaites 100 tūkst. gyventojų teko beveik aštuoni naujai užsikrėtusieji, neužfiksuota nė vienos mirties.

Lichtenšteine 100 tūkst. gyventojų teko 62 užsikrėtusieji, tačiau milijonui gyventojų – 52 mirtys, pagal šį rodiklį šalis yra septyniolikta.

Tuo tarpu Norvegijoje 100 tūkst. gyventojų teko 70 užsikrėtusiųjų, o milijonui gyventojų – penkios mirtys, Suomijoje – 112 užsikrėtusiųjų ir šešios mirtys, o Danijoje – 110 užsikrėtusiųjų ir 22 mirtys.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų