Kasiulevičius įvardijo, ko reikia imtis nedelsiant COVID-19 nustačius skiepytiems globos namų gyventojams

Pasklidus žiniai apie COVID-19 susirgusius 2 skiepo dozėmis paskiepytus globos namų gyventojus VU Medicinos fakulteto prodekanas, profesorius Vytautas Kasiulevičius nurodė, ko dabar reiktų imtis pirmiausiai, siekiant išsiaiškinti, kas nutiko.

Kadangi, kaip rašė jis socialiniame tinkle, diskusijos netyla dėl susirgusių, nors ir prieš 2 savaites pilnai paskiepytų globos namų gyventojų, labai svarbu, kad NVSC jau šiandien organizuotų globos namų gyventojų, kurie buvo pilnai paskiepyti ne vėliau kaip prieš 14 dienų, antikūnų prieš S baltymą nustatymą ELISA metodu (jokie greitieji testai čia netinka). 

Antra, turi būti paimti PGR mėginiai turi būti nukreipti sekvenavimui dėl užsikrėtimo britiškaja ar kita nauja atmaina rizikos įvertinimo. Taip pat būtų tikslinga atlikti kontrolinius antikūnų koncentracijos kraujyje patikrinimus kitose globos namuose, ypač vienišų ar psichinę negalią turinčių asmenų. 

„Mano empirinė patirtis konsultuojant pacientus rodo, kad beveik visiems persirgusiems ar paskiepytiems vyresnio amžiaus žmonėms antikūnų koncentracija viršija normą. Visos vakcinos - Pfizer, Moderna ir AstraZeneca generuoja šį atsaką. Imuniteto defektai, kai nesusidaro antikūnai, nėra dažnas dalykas. Jeigu antikūnų nėra - žmogus arba nesirgo, arba nebuvo paskiepytas, arba transportuojant vakcinas ar skiepijant buvo kokių nors pažeidimų, todėl būtinas ne tik skiepijimo protokolų, dokumentacijos įvertinimas, bet ir išsami skiepijimą atliekančių darbuotojų apklausa“, – rašė V. Kasiulevičius.

Kadangi diskusijos netyla dėl susirgusių, nors ir prieš 2 savaites pilnai paskiepytų globos namų gyventojų, labai...

Posted by Vytautas Kasiulevicius on 2021 m. vasario 25 d., ketvirtadienis

Portalas tv3.lt primena, kad Tauragės Lauksargių globos namuose 14 iš 15 užsikrėtusių žmonių buvo paskiepyti pagal pilną vakcinacijos schemą. NVSC pranešė, kad dėl to bus atliekamas patikrinimas dėl vakcinacijos proceso šioje įstaigoje. 

Pasak centro, nors nė vienas skiepas neapsaugo nuo ligos šimtu procentų, tačiau NVSC specialistams susirūpinimą kelia tai, kad 13 asmenų buvo paskiepyti tuo pačiu metu ir, vertinant mokslinių tyrimų metu įrodytą vakcinos efektyvumą, tai, kad tokiam asmenų skaičiui imunitetas nesusiformavo, kelia pagrįstų klausimų, į kuriuos turi būti atsakyta.  

Dėl šios priežasties NVSC specialistai atliks nuodugnų tyrimą, siekdami išsiaiškinti situaciją, galimas priežastis.

Šią savaitę Trakuose esančiuose slaugos namuose „Addere“ įsiplieskus koronaviruso židiniui, užsikrėtimas taip pat patvirtintas ir trims pilnai paskiepytiems gyventojams.


Rašyti komentarą...
V
Virginija
2021-02-25 15:27:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
O gal ir nebuvo paskiepyti? O skiepai nuplaukė į kairę
Atsakyti
-2

B
Bet kas
2021-02-27 00:57:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai,kad skiepai ne nuo "kovido,,.Juk viena Amerikos laboratorija ištyrė1500vakcinų jos.Su šiuo virusu nieko bendro neturi.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų