• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vieną vaiką turinti mama atsisako migdyti savo penkių mėnesių sūnų specialioje lovelėje, nes tiki, kad kūdikio migdymas per prievartą yra „nežmoniškas“, o lovelės prilygsta kalėjimo kameroms.

Vieną vaiką turinti mama atsisako migdyti savo penkių mėnesių sūnų specialioje lovelėje, nes tiki, kad kūdikio migdymas per prievartą yra „nežmoniškas“, o lovelės prilygsta kalėjimo kameroms.

REKLAMA

Arizonoje gyvenanti Alica Bender surinko daugiau nei 7, 6 milijonus peržiūrų  socialiniame tinkle „TikTok“, pasidalinusi vaizdo įrašu, kuriame tvirtina, kad joks kūdikis neturėtų būti verčiamas miegoti, jeigu jis to nenori.

Ji taip pat pasmerkė „mažų kalėjimo kamerų“ naudojimą, rodydama, kad jos sūnus Fernas miega ant lovos, neturinčios apsauginės užtvaros.

Alica save apibūdina kaip veganę ir gimdymo namie, be medicinos profesionalų pagalbos, šalininkę. Ji palaiko antivakserių idėjas ir turi griežtas nuostatas apie vaikų auginimą.

„Pažiūrėję į tipinį amerikietišką vaiko kambarį, suprasite, kad jis įrengtas tėvų, bet ne vaiko naudai, – vaizdo įraše sako moteris. – Visos dekoracijos paprastai būna pakabintos aukštai, kur kūdikiai net negali jų matyti.“

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau svarbiausia, sako ji: „Mes perkame šias mažas kalėjimo kameras kūdikiams, kad galėtume tiesiog palikti juose savo vaiką ir išeiti. Aš neturiu lovelės, nes niekada neversiu savo vaiko miegoti per prievartą. Kūdikiai irgi yra žmonės, o versti juos miegoti, kai jie to nenori,  yra nežmoniška.

REKLAMA

Įsivaizduokite, jeigu jūsų partneris užrakintų jus patalpoje, iš kurios negalėtumėte išeiti, ir sakytų jums, kad  jūs  turite pamiegoti, nors net nesate pavargę. Tai būtų smurtas ir jūs tikriausiai paliktumėte tokį žmogų. Vaikai, kaip ir mes, yra nusipelnę teisės į kūno autonomiją, ir miegas yra jos dalis.“

Nors moteris įraše pasakoja, kaip svarbu kūdikiams suteikti kūno laisvę ir leisti jiems patiems priimti sprendimus, susijusius su jų kūnais, ji nepamini fakto, kad kūdikių smegenys nėra iki galo išsivysčiusios, todėl jie negeba suprasti savo poreikių, o juo labiau jų iškomunikuoti.

REKLAMA
REKLAMA

Ji taip pat nemini sauskelnių keitimo, ir fakto, kad kūdikis, nors ir negali duoti sutikimo sauskelnių pakeitimui, neturėtų būti paliktas su nešvariomis sauskelnėmis.

Vaizdo įrašuose moteris rodo kelias vietas, įrengtas Fernui miegoti. Tarp jų, vieta moters lovoje, taip pat vaikiška lova, be jokios apsauginės užtvaros, neleidžiančios kūdikiui nukristi ant žemės.

Kituose įrašuose, Alica sako palaikanti prisirišimo auklėjimą, o tai reiškia, kad nuo pat sūnaus gimimo, ji nebuvo nuo jo atsiskyrusi ilgiau nei dvi valandas. Ji taip pat skatina miegojimą kartu, rodydama Ferną, miegantį moters ir jos partnerio lovoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Miegojimo kartu su kūdikiu populiarumas Jungtinėse Amerikos Valstijose auga jau nuo dešimto dešimtmečio, nors Amerikos pediatrijos akademija perspėja to nedaryti, nes taip padidėja su miegu susijusių mirčių, tarp jų ir staigios kūdikių mirties sindromo, rizika.

Tačiau pasak „NPR“, vis daugiau žmonių abejoja šia informacija, ir teigia, kad padidėjusi rizika yra minimali.

Alica taip pat sako, kad ji su Fernu prabunda kas dvi valandas, paguodžia jį kaskart, kai jis verkia, ir praktikuoja ilgalaikį maitinimą tik motinos pienu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų