Paskutiniojo teismo etapo metu paaiškės A. Breiviko likimas

Prasidėjo paskutinis Anderso Behringo Breiviko, kuris prisipažino praėjusiais metais nužudęs 77 žmones, teismo etapas, kada prokurorai sakys baigiamąsias kalbas, skelbia BBC.

Prokurorai prašys teismo skirti A. B. Breivikui kalinimo bausmę, jeigu jis bus pripažintas sveiko proto, jei ne - gydymą psichiatrijos ligoninėje.

A. B. Breivikas prisipažino praėjusių metų liepos 22 dieną per sprogimą Osle ir šaudymą Utiojos saloje nužudęs 77 žmones bei sužeidęs 242.

Ekstremistas teigė, jog šios atakos buvo būtinos siekiant apsaugoti Norvegiją nuo multikultūrizmo.

Prieš teismą A. B. Breivikas buvo pripažintas nesveiko proto ir neatsakingas už savo veiksmus. Tačiau tai sukėlė pasipiktinimą Norvegijoje. Tada teismas davė nurodymą atlikti dar vieną psichologinę ekspertizę, kurios išvadose teigiama, kad kaltinamasis yra sveiko proto. Tą patį patvirtino ir psichiatrai, stebėję A. B. Breiviką kalėjime ir teisme.

Jeigu bus nuspręsta, kad A. B. Breivikas pakaltinamas, jam gresia 21 metų kalinimo bausmė, kuri gali būti pratęsta, jeigu jis bus laikomas grėsme visuomenei.

Jeigu ekstremistas bus pripažintas nesveiko proto, likusį gyvenimą jis praleis psichiatrų priežiūroje. Tai, anot jo, būtų baisiausia bausmė, nes reikštų, kad jo islamofobinė ir prieš multikultūrizmą nukreipta ideologija būtų pamiršta.

Teismas baigsis penktadienį, kai advokatai pasakys baigiamąsias kalbas.

Tikimasi, kad teismo sprendimas bus paskelbtas liepos arba rugpjūčio pabaigoje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų