REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasaulį nuo penktadienio krečianti kibernetinių atakų banga yra "beprecedenčio lygio", šeštadienį pareiškė Europos Sąjungos teisėsaugos agentūra Europolas.

Pasaulį nuo penktadienio krečianti kibernetinių atakų banga yra "beprecedenčio lygio", šeštadienį pareiškė Europos Sąjungos teisėsaugos agentūra Europolas.

REKLAMA

"Reikės sudėtingo tarptautinio tyrimo, kad būtų nustatyti kaltininkai", - savo pranešime nurodė agentūra, bendradarbiaujanti su valstybėmis ir bendrovėmis, nukentėjusiomis nuo šių atakų.

Europolo grupės stengiasi "sumažinti grėsmę ir padėti nukentėjusiems", pridūrė agentūra.

Tarp paveiktų šios atakų bangos buvo Didžiosios Britanijos ligoninių, Rusijos vidaus reikalų ministerijos, Ispanijos telekomunikacijų milžinės „Telefonica“, JAV siuntų bendrovės „FedEx“ ir daugelio kitų organizacijų kompiuterinės sistemos.

Ekspertai kelia prielaidą, kad nusikaltėliai pasinaudojo saugumo spraga, paminėta nutekintuose JAV Nacionalinio saugumo agentūros (NSA) dokumentuose.

REKLAMA
REKLAMA

Šią sumaištį sukėlė vadinamasis išpirkos reikalaujantis virusas (angl. ransomware) „WannaCry“, užšifruojantis vartotojų failus. Atakos organizatoriai reikalauja, kad jų aukos sumokėtų išpirką virtualiąja valiuta – bitkoinais – jeigu nori susigrąžinti prieigą prie informacijos.

REKLAMA

Rusijoje kibernetinių atakų bangos taikiniais tapo bankai ir ministerijos

Rusijos centrinis bankas šeštadienį pranešė, kad prieš šalies bankininkystės sistemą buvo surengta didžiulė kibernetinė ataka, be to, apie bandymus įsilaužti pranešė kelios ministerijos ir geležinkelių sistema.

Centrinio banko informacinių technologijų stebėjimo centras „aptiko masinį žalingos pirmojo ir antrojo tipų programinės įrangos platinimą“, sakoma Banko pareiškime, kurį citavo Rusijos naujienų agentūros.

REKLAMA
REKLAMA

Centras neaptiko realaus šalies bankų sistemų sutrikdymo atvejų, priduriama pareiškime.

Vėlai penktadienį apie kibernetines atakas pranešė įvairios Rusijos vyriausybinės agentūros, tarp jų – Vidaus reikalų ministerija. Pastaroji nurodė, kad apie tūkstantį jos kompiuterių paveikė virusas ir kad vėliau jo plitimas buvo lokalizuotas.

Dešimtyje pasaulio valstybių kompiuterius atakavo plintanti programa „WannaCry“, blokuojanti vartotojų failus ir reikalauja pinigų už atblokavimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rusijos sveikatos apsaugos ministro padėjėjas Nikita Odincovas „Twitter“ parašė, kad ministerija „greit užkirto kelią“ bandymams surengti atakas.

Didžiausias Rusijos bankas „Sberbank“ pareiškime nurodė, kad jo sistemos aptiko „bandymus prasiskverbti į banko infrastruktūrą".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų