Pasaulis sužiuro į Bakingamo rūmų apsaugą: toks pokytis – pirmą kartą

Megan Couto (Megan Kuto) tapo pirma moterimi, kuriai patikėta vadovauti Didžiosios Britanijos karalienės Elizabeth II (Elzbietos II) sargybos gvardiečiams Bakingamo rūmuose, jų apsaugą perėmus Kanados batalionui.

8

24 metų kapitonei M.Couto atiteko prestižinės Londono rūmus saugančių Karalienės gvardiečių kapitonės pareigos.

Kanados centrinėje Manitobos provincijoje dislokuotas princesės Patricios (Patricijos) pėstininkų batalionas buvo pakviestas į Didžiąją Britaniją, minint šiuolaikinės Kanados valstybės įkūrimo 150 metines.

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Bakingamo rūmų apsauga pirmą kartą patikėta moteriai

Karalienė Elizabeth II yra Didžiosios Britanijos, Kanados ir dar keturiolikos, tarp jų Austrijos, Jamaikos ir Naujosios Zelandijos valstybių galva.

1886 metais gimusi princesė Patricia buvo princo Arthuro (Artūro), trečiojo karalienės Victorios (Viktorijos) sūnaus duktė. Jis buvo Kanados generalinis gubernatorius – karalienės atstovas.

„Aš tiesiog stengiuosi kuo geriau dirbti savo darbą ir išlikti kukli. Bet kuris iš mano bendraamžių labai džiaugtųsi galėdamas būti Karalienės gvardiečių kapitonu. Aš taip pat jaučiuosi pagerbta“, – sakė ji.

Per iškilmingą ceremoniją raudoną mundurą, juodas kelnes ir baltą šalmą dėvinti M.Couto atvedė savo vadovaujamus karius iš Velingtono kareivinių į Bakingamo rūmus, žygiuodama jų priešakyje ir rankoje laikydama kardą.

Rūmų sargybos pasikeitimo ceremonija, kuri vyksta keturias dienas per savaitę, pirmadienį, kaip paprastai, prie Bakingamo rūmų sutraukė tūkstančius turistų.

„Aš per daug nesinervinu, – sakė M.Couto prieš ceremoniją. – Mes daug repetavome ir visi vaikinai gerai žygiuoja. Man tik reikia žiūrėti, kad duočiau teisingas komandas“.

Elitiniai kariai britų monarchus saugo nuo 1509 metų, kai karalius Henry VII (Henrikas VII) įkūrė karališkąsias apsaugos pajėgas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų