Paryžiuje paskelbtas gedulas po to, kai penktadienio vakarą viename didžiausių Europos miestų įvyko virtinė teroro išpuolių. Iš viso pasaulio į Prancūziją plaukia užuojautos žodžiai, pagerbiant mažiausiai 120 žuvusiųjų.

Visame pasaulyje įvairūs pastatai ir turistiniai objektai naktį buvo apšviesti mėlyna-balta-raudona spalvomis, taip atiduodant pagarbą aukoms. Paryžiaus vėliavos spalvomis yra apšviestas ir „One World Trade Center“ Niujorke, kuris buvo pastatytas per 2001 metų rugsėjo 11-osios atakas sugriautų Pasaulio prekybos centro bokštų dvynių vietoje.

„Šiandien ir ateinančiomis dienomis Niujorkas apšvies „One World Trade Center“ mėlynai, baltai ir raudonai, kai mes iškilmingai solidarizuojamės su Prancūzijos žmonėmis“, – sakė Niujorko valstijos gubernatorius Andrew Cuomo.

(21 nuotr.)
FOTOGALERIJA. NUOTRAUKOS: Garsiausi pasaulio pastatai sužibo Prancūzijos vėliavos spalvomis

„Prisidedame prie jų, gedėdami tų, kurie buvo nužudyti, ir melsdamiesi už tuos, kurie buvo sužeisti arba neteko mylimų žmonių. Ir mes stovėsime petys į petį su jais, reikšdami savo įsipareigojimus laisvam ir taikiam pasauliui“, – pridūrė jis.

REKLAMA

Prancūzijos vėliavos spalvomis nušvito ir kiti pastatai Jungtinėse Valstijose, tarp jų ir San Francisko rotušė bei viešbutis „Omni Hotel“ Dalase, Teksaso valstijoje.

Kitose Niujorko vietose išeiviai iš Prancūzijos susirinko aikštėje „Union Square“ išreikšti savo solidarumo su tautiečiais.

Įžymusis grafitistas Banksy savo paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“ maldavo „Taikos Paryžiui“, įdėdamas piešinį, kuriame Eifelio bokšto kontūrai virto taikos simboliu. Šis vaizdas buvo pakartotas tūkstančius kartų.

Naujausiais duomenimis, per išpuolius Prayžiuje žuvo jau 153 aukos, praneša CNN. Reaguodamas į atakas Paryžiuje, Irano prezidentas Hasanas Rowhanis atšaukė savo vizitus Prancūzijoje ir Italijoje, praneša „Reuters“. Jis pasmerkė šiuos išpuolius ir pavadino juos „nusikaltimu prieš žmoniją“.

Savo koncertą, turėjusį įvykti šeštadienį, lapkričio 14-ąją Paryžiuje, atšaukė ir garsi Airijos roko grupė U2.

(13 nuotr.)
FOTOGALERIJA. NUOTRAUKOS: Teroras Paryžiuje: sušaudyta daugiau kaip 100 žmonių

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as atšaukė suplanuotą kelionę į Turkiją, kur jis turėjo dalyvauti savaitgalį prasidėsiančiame Didžiojo dvidešimtuko viršūnių susitikime. Joje, kaip numatoma, didelis dėmesys bus skirtas islamistinio teroro pavojui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų