Pasaulio sveikatos organizacija įspėja: Europoje sparčiai plinta AIDS Rytų Europa pasiekė epidemijos lygį

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) skelbia, kad Europa nepasieks 2015 metų ŽIV epidemijos plitimo įveikimo tikslų. ŽIV infekcijos perdavimas 2013 metais palyginti su ankstesniu dešimtmečiu išaugo 80 procentų, informuoja nacionalinė LGBT teisių organizacija.

Naujausi Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ELPC) ir PSO pateikti duomenys rodo, kad pernai Europoje ir Centrinėje Azijoje ŽIV užsikrėtė 136 000 žmonių. 77% šios ligos atvejų buvo užfiksuota Rytų Europoje, kur ŽIV paplitimas tarp vartojančiųjų narkotikus pasiekė epidemijos lygį. Inovatyvūs gydymo metodai ir vaistai gali gerokai sumažinti ŽIV epidemijos plitimą.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) skelbia, kad Europa nepasieks 2015 metų ŽIV epidemijos plitimo įveikimo tikslų. ŽIV infekcijos perdavimas 2013 metais palyginti su ankstesniu dešimtmečiu išaugo 80 procentų.

Naujausi Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ELPC) ir PSO pateikti duomenys rodo, kad pernai Europoje ir Centrinėje Azijoje ŽIV užsikrėtė 136 000 žmonių. 77 procentai šios ligos atvejų buvo užfiksuota Rytų Europoje, kur ŽIV paplitimas tarp vartojančiųjų narkotikus pasiekė epidemijos lygį. Inovatyvūs gydymo metodai ir vaistai gali gerokai sumažinti ŽIV epidemijos plitimą.

REKLAMA

Gruodžio 1–ąją minint pasaulinę AIDS dieną PSO regiono direktorė Zsuzsanna Jakab komentavo paskelbtus duomenis: „Europai nepavyko pasiekti 2015 metams užsibrėžtų ŽIV ir AIDS plitimo mažinimo tikslų. Vis dažniau susiduriame su naujais pavojais sveikatai, o tai nuolat primena, kad negalime nuleisti rankų veikiant prieš ŽIV ir AIDS.“

Kalbėdamas apie epidemijos plitimą tarp homoseksualių ir biseksualių vyrų ELPC vadovas Markas Sprengeris pabrėžė: „ŽIV diagnozių skaičius šioje grupėje išaugo beveik visose Europos Sąjungos šalyse. Vyrų, turinčių lytinių santykių su vyrais, ŽIV prevencija ir kontrolė turi būti nacionalinių ŽIV programų kertinis akmuo.“


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų