Parolimpinis čempionas Oscaras Pistorius į laisvę neišeis?

 Pietų Afrikos Respublikos (PAR) paraolimpinis čempionas Oscaras Pistorius, atliekantis penkerių metų laisvės bausmę už savo draugės nužudymą, gali dar neišeiti į laisvę šią savaitę, kaip tikėtasi, nes sprendimas jį paleisti buvo „skubotas“, trečiadienį pranešė PAR teisingumo ministerija.

Teisingumo ministro Michaelo Masutha pareiškime sakoma, kad birželio mėnesio sprendimas jį paleisti „neturi teisinio pagrindo“ ir jo vykdymas bus sustabdytas, kol bus dar kartą peržiūrėtas lygtinio paleidimo komisijos.

„Akivaizdu..., kad 2015 metų birželio 5 dienos sprendimas jį paleisti 2015 metų rugpjūčio 21 dieną buvo priimtas skubotai, kai nuteistojo paleidimas iš viso negalėjo būti svarstomas“, – nurodoma pareiškime.

Penktadienį O.Pistorius turėjo būti paleistas iš Pretorijos kalėjimo, kuriame praleido 10 mėnesių iš jam skirtos penkerių metų laisvės atėmimo bausmės už netyčinę žmogžudystę.

Vienas O.Pistoriaus giminaitis sakė, kad šeima yra „šokiruota ir nusiminusi“, kad penktadienį sportininkas dar negrįš namo.

REKLAMA

Prokurorai toliau prašo pripažinti O.Pistorijų kaltu dėl tyčinio savo merginos Reevos Steenkamp nužudymo.

Teismas pernai pripažino 28 metų kaltinamąjį abiejų kojų neturintį bėgiką kaltu dėl netyčinės žmogžudystės, o ne tyčinio savo draugės nužudymo, kaip reikalavo prokurorai. O.Pistorius savo 29 metų draugę R.Steenkamp pro užrakintas tualeto duris nušovė 2013 metų Šv.Valentino dieną.

Likus keturioms dienoms iki O.Pistoriaus išėjimo į laisvę, prokurorai užginčijo sportininko išteisinimą dėl nužudymo, remdamiesi tuo, kad teisėja Thokozile Masipa ignoravo svarbius įkalčius, įrodančius, jog O.Pistorius žinojo, kad už užrakintų tualeto durų buvo R.Steenkamp. Pats kaltinamasis tvirtino palaikęs ją įsibrovėliu ir buvo išteisintas dėl kaltinimo nužudymu 2014 metų teisme.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų