tv3.lt sokiu laida tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Federalinė teisėsauga antradienį apieškojo prezidento Joe Bideno paplūdimio namą Delavere, pranešė jo advokatas.

Federalinė teisėsauga antradienį apieškojo prezidento Joe Bideno paplūdimio namą Delavere, pranešė jo advokatas.

REKLAMA

Tai naujausias operacijos, per kurią siekiama surasti netinkamai saugomus įslaptintus dokumentus, etapas.

Dokumentų paieška Rihobote, pasak advokato Bobo Bauerio, surengta „su prezidento visokeriopa parama ir bendradarbiavimu“.

Anksčiau buvo atlikta panašių kratų, kurių metu rasta nedaug dokumentų J. Bideno namuose Vilmingtone ir buvusio biuro patalpose Vašingtone.

Vis naujų dokumentų suradimas trikdo J. Bideno reikalus jam įpusėjus kadenciją prezidento poste, jam, kaip pranešama, ruošiantis paskelbti, kad kandidatuos antrai kadencijai.

Teisingumo departamentas paskyrė specialųjį patarėją, kuris vadovauja nepriklausomam tyrimui, panašiai kaip kitas specialusis patarėjas, prižiūrintis tyrimą dėl buvusio prezidento Donaldo Trumpo namuose Floridoje aptiktų daugybės slaptų dokumentų.

REKLAMA

Pasak Baltųjų rūmų, problema dėl J. Bideno kilo dėl atsitiktinių dokumentų saugojimo klaidų, padarytų prieš dešimtmetį, kai jis buvo viceprezidentas Baracko Obamos administracijoje.

REKLAMA

Priešingai nei D. Trumpas, kuris 2021 metais palikęs Baltuosius rūmus priešinosi šimtų įslaptintų dokumentų perdavimui, J. Bidenas teigia bendradarbiavęs su valdžios institucijomis nuo tada, kai jo buvusiame biure, kuriuo jis naudojosi analitiniame centre Vašingtone, buvo aptikta saujelė įslaptintų dokumentų.

Vėliau FTB atlikus kratą jo privačiuose namuose Vilmingtone buvo rasta daugiau dokumentų. Namas Rihobote, kuriuo jis naudojasi kur kas rečiau, yra trečioji vieta, kurią tikrina pareigūnai.

REKLAMA

Savo pareiškime B. Baueris teigė, kad Teisingumo departamentas pradėjo kratą Rihobote „iš anksto nepranešęs visuomenei, o mes sutikome bendradarbiauti“.

„Šiandieninė krata – tai dar vienas žingsnis kruopščiame ir savalaikiame Teisingumo departamento procese, kurį mes ir toliau visapusiškai remsime ir su kuriuo bendradarbiausime. Daugiau informacijos turėsime pasibaigus šiandieninei kratai“, – sakė teisininkas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų