REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas pareiškė, kad Europos Sąjunga nenori konfrontacijos su Rusija, ir pasiūlė Briuseliui Vengrijos santykių su Rusija modelį.

Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas pareiškė, kad Europos Sąjunga nenori konfrontacijos su Rusija, ir pasiūlė Briuseliui Vengrijos santykių su Rusija modelį.

REKLAMA

„Europos Sąjunga yra vieninga, o tai reiškia, kad Europos Sąjungoje nėra nė vieno lyderio, kuris norėtų pradėti konfliktą su Rusijos Federacija“, – antradienį sakė V. Orbanas po derybų Maskvoje su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.

Pasak jo, „ilgi Šaltojo karo metai atnešė Vengrijai sielvarto ir kančių“.

„Todėl mes, vengrai ir kitos Vidurio Europos tautos, esame suinteresuoti mažinti įtampą tarp Vakarų ir Rytų, daryti viską, kas įmanoma, kad užkirstume kelią Šaltajam karui, sumažintume spaudimą ir įtampą“, – kalbėjo V. Orbanas.

Jis pabrėžė, kad tam yra būtinas dialogas, taip pat Rusijos ir Vakarų sąjungininkų derybos. 

Todėl V. Orbanas pasiūlė remtis, anot jo, Vengrijos pragmatiškų santykių su Rusija modeliu.

„Galime pasiūlyti Vengrijos modelį. Politikoje egzistuoja vengriškas modelis – kai būdami NATO ir Europos Sąjungos nariai, mes (Vengrijoje) galime palaikyti puikius santykius su Rusija, ir tai yra įmanoma“, – pabrėžė V. Orbanas.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, tam yra būtina abipusė pagarba.

„Vengrija visada sulaukdavo pagarbos iš prezidento Putino, mes taip pat rodome tokią pagarbą Rusijos Federacijai, prezidentui Putinui“, – sakė Vengrijos ministras pirmininkas.

REKLAMA

Jis pabrėžė, kad praėję metai Vengrijai buvo sunkūs dėl koronaviruso pandemijos.

„Vis dėlto šie metai mūsų šalių santykiuose buvo sėkmingiausi, bendradarbiaujant mums pavyko išspręsti dideles problemas ir įveikti sunkumus. Pirmiausia, mums reikėjo vakcinos kovojant su pandemija, o jūsų (Putino) sprendimo dėka vengrai galėjo gauti vakciną. Antras svarbus klausimas buvo energijos tiekimo klausimas. Jūsų, pone prezidente, dėka galėjome pratęsti ilgalaikę sutartį dėl dujų tiekimo iš Rusijos“, – tikino V. Orbanas.

REKLAMA
REKLAMA

Pastarosiomis savaitėmis įtampa tarp Rusijos ir Vakarų smarkiai pašlijo. Vakarai kaltina Maskvą galimai planuojant įsiveržti į provakarietišką kaimyninę Ukrainą, Rusijai pastaraisiais mėnesiais sutelkus prie sienos apie 100 tūkst. karių, daug tankų ir kitos sunkiosios karinės technikos.

Maskva savo ruožtu šiuos kaltinimus atmeta ir reikalauja garantijų, kad NATO nepriims į savo gretas Ukrainos ar kitų buvusių Sovietų Sąjungos respublikų ir nedislokuos ten savo pajėgų bei ginkluotės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų