naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Oficialu: Rusija sustabdė dujų tiekimą Lenkijai

Dujų tiekimą Rusija stabdo ir Bulgarijai

Rusija nuo trečiadienio stabdo dujų tiekimą Lenkijai, rašo Onet.pl. Apie tai portalui iš pradžių pranešė du skirtingi šaltiniai, tačiau dar antradienio vakarą informacija buvo patvirtinta oficialiai.

Rusija nuo trečiadienio stabdo dujų tiekimą Lenkijai, rašo Onet.pl. Apie tai portalui iš pradžių pranešė du skirtingi šaltiniai, tačiau dar antradienio vakarą informacija buvo patvirtinta oficialiai.

REKLAMA

Portalas rašo, kad Lenkijos valstybės kontroliuojama naftos ir dujų įmonė PGNiG antradienį gavo Rusijos pranešimą, kad dujų tiekimas pagal Jamal sutartį Lenkijai yra nutraukiamas.

„2022 metų balandžio 26 dieną „Gazprom“ informavo PGNiG apie savo ketinimus visiškai sustabdyti tiekimą pagal Jamalo kontraktą... balandžio 27 dieną“, – nurodė PGNiG.

Įmonė pridūrė, kad Lenkija jau yra pasiruošusi gauti reikalingą dujų kiekį iš kitų šaltinių.

„Klientams visas tiekimas vykdomas pagal jų poreikius“, – rašo PGNiG.

Lenkijos klimato ir aplinkos ministrė Anna Moskwa teigia, kad šalis tam yra pasiruošusi.

„Esame pasirengę būti visiškai atskirti nuo Rusijos išteklių“, – antradienį spaudos konferencijoje sakė A. Moskwa.

REKLAMA

Pasak ministrės, kalbama ne tik apie dujų, bet ir anglies importą.

Ministrė dar prieš patvirtinant šią žinią oficialiai antradienį vakare socialiniuose tinkluose pasisakė šia tema.

REKLAMA

„Lenkija turi reikiamas dujų atsargas ir tiekimo šaltinius – jau daugelį metų buvome faktiškai nepriklausomi nuo Rusijos. Mūsų sandėliai užpildyti 76 proc. Lenkų namuose dujų netrūks“, – „Twitter“ parašė ministrė.

Stabdo dujų tiekimą ne tik Lenkijai, bet ir Bulgarijai

Kiek vėliau antradienį paaiškėjo, kad Rusija stabdo dujų tiekimą ir Bulgarijai.

REKLAMA

„Šiandien, balandžio 26 d., „Bulgargaz“ gavo pranešimą, kad gamtinių dujų tiekimas iš „Gazprom Export“ bus sustabdytas nuo balandžio 27 d.“, – sakoma Bulgarijos ekonomikos ministerijos pranešime.

Bulgarijos energetikos ministerija antradienį taip pat pranešė, kad jos valstybinės dujų operatorės „Bulgargaz“ ir „Bulgartransgaz“ ėmėsi veiksmų, jog sudarytų alternatyvius susitarimus dėl gamtinių dujų tiekimo.

REKLAMA
REKLAMA

Ministerija pridūrė, kad jokių dujų vartojimą ribojančių priemonių įvesti nereikia, rašo AFP.

Lenkijos valstybės kontroliuojama naftos ir dujų įmonė PGNiG perka apie 60 proc. Lenkijos gamtinių dujų importo iš „Gazprom“, rašo BBC.

Jei „Gazprom“ iš tikrųjų sustabdė tiekimą, Lenkijai tai nebūtų skubaus sprendimo reikalaujanti problema, nes požeminė saugykla yra užpildyta apie 70 proc. Be to, dėl artėjančio vasaros sezono gamtinių dujų poreikis šalyje yra gana mažas.

Lenkija palanvo nutraukti rusiškų dujų importą iki metų pabaigos, kai baigsis jos sutartis su „Gazprom“ ir pradės veikti naujas dujotiekis, tiekiantis dujas iš Norvegijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų