Neramumai Indijos ir Kinijos pasienyje – auganti įtampa kelia baimę pasauliui

Indija neleis, kad, vėl padidėjus įtampai pasienyje su Kinija, jos „išdidumas nukentėtų“, tačiau šalis yra pasiryžusi išspręsti konfliktą tarp didžiųjų kaimynių, pareiškė Indijos gynybos ministras Rajnathas Singhas.

Per televiziją vėlų šeštadienio vakarą transliuotą interviu ministras taip pat pareiškė, jog Indija atmetė Jungtinių Valstijų prezidento Donaldo Trumpo pasiūlymą tarpininkauti sprendžiant konfliktą.

Į naujausią konfliktą Indijos Ladako regone, esančiame priešais Tibetą, įsivėlė šimtai Indijos ir Kinijos karių.

Palei dvišalę 3500 km ilgio sieną yra kilę keletas konfliktų. Šalys 1962 metais yra kovojusios pasienio kare. Taip pat reguliariai kyla mažesnio masto incidentų, tačiau nuo aštuntojo praėjusio amžiaus dešimtmečio nebuvo paleista nė vieno šūvio.

Įtampa pasienyje vėl padidėjo gegužės 9 dieną, kai per muštynes ir mėtymąsi akmenimis Sikimo valstijoje buvo sužeisti dešimtys Kinijos ir Indijos karių. Nemažai Indijos karių vis dar gydomi ligoninėje.

Naujausias konfliktas yra susijęs su Galvano slėniu, per kurį patenkama į kelis strateginius punktus Indijos ir Kinijos pasienyje Himalajų kalnuose. Abi pusės dėl konflikto kaltina viena kitą, tačiau analitikai mano, jog įtampos padidėjimui įtakos galėjo turėti tai, kad Indija regione tiesia naujų kelių.


Rašyti komentarą...
R
Rokas
2020-05-31 22:17:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kalba apie Indijos ir Kinijos konfliktą, o foto tai Nepalo policijos XDDDD LOL prie ko čia Nepalas?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų