Amerikoje dar labiau auga rasinė įtampa, dėl riaušių įvedamos komendanto valandos

Jungtinių Valstijų gyventojams protestuojant prieš policijos brutalumą, didžiuosiuose miestuose dėl vykstančių susirėmimų su policija įvestos komendanto valandos, o žmonės ignoruoja prezidento Donaldo Trumpo perspėjimus, kad jo vyriausybė netrukus imsis veiksmų nutraukti smurtingus protestus.

Neramumų epicentru tapo Mineapolis, kur šeštadienį jau penktą naktį iš eilės vyko susirėmimai su policija. Iki dantų apsiginklavusiai riaušių policijai teko panaudoti ašarines dujas ir garsines granatas prieš protestuotojus, reiškiančius pasipiktinimą dėl neginkluoto juodaodžio George'o Floydo mirties per jo sulaikymą mieste pirmadienį.

Dviejų dešimčių miestų, įskaitant Los Andželą, Čikagą ir Atlantą, gyventojams buvo nurodyta naktimis likti namuose. Taip pat buvo nuspręsta pasitelkti Nacionalinės gvardijos karius, kad šie padėtų suvaldyti Jungtinėse Valstijose jau seniai nematytus pilietinius neramumus.

Dešimtys tūkstančių protestuotojų nuo Sietlo iki Niujorko išėjo į gatves reikalauti griežtesnių kaltinimų nužudymu ir kad dėl G. Floydo mirties atsakomybėn būtų patraukta daugiau žmonių. Vyras nustojo kvėpuoti po to, kai Mineapolio policijos pareigūnas Derekas Chauvinas beveik devynias minutes buvo keliu prispaudęs jam kaklą.

Los Andžele pareigūnai per susirėmimą su demonstrantais, kurie padegė policijos automobilį, panaudojo gumines kulkas ir lazdas. Apie susirėmimus pranešama daugelyje miestų, įskaitant Čikagą ir Niujorką.

D. Trumpas dėl smurto bangos, įskaitant daugelyje Mineapolio vietų vykstantį plėšikavimą ir padegimus, apkaltino kraštutinius kairiuosius ir pareiškė, kad riaušininkai teršia G. Floydo atminimą.

„Negalime leisti nedidelei grupei nusikaltėlių ir vandalų griauti mūsų miestų ir niokoti mūsų bendruomenių, – pareiškė Amerikos prezidentas. – Mano administracija padarys galą minios smurtui. Ir padarys tai greitai.“

REKLAMA

Dėl kilusių neramumų D. Trumpas apkaltino sukarintą antifašistinį tinklą „Antifa“.

Demokratų partijos kandidatas artėjančiuose JAV prezidento rinkimuose Joe Bidenas pasmerkė smurtingus protestus, tačiau pabrėžė, kad JAV piliečiai turi visas teises protestuoti.

„Protestuoti prieš tokį brutalumą ir teisinga, ir reikalinga, – sakė jis. – Tačiau bendruomenių deginimas iki pamatų ir bereikalinga destrukcija tokie nėra.“

Juodaodžių gyvybės svarbios

Taip pat vyko taikių protestų, taip pat ir Toronte, nes judėjimas išplito už Amerikos ribų. Jų dalyviai skandalo „Juodaodžių gyvybės svarbios“ ir „Negaliu kvėpuoti“. Tai nauju policijos brutalumo simboliu tapęs G. Floydas kartojo kelis kartus prieš savo mirtį.

„Mes nebeatsuksime kito skruosto. Juodaodžių gyvybės svarbios. Jos visuomet bus svarbios. Ir šiandien esame čia, kad tai parodytume“, – sakė vizažistė Melissa Mock, dalyvavusi tūkstantiniame proteste Majamyje.

Minesotos gubernatorius Timas Walzsas pranešė mobilizuojantis visą valstijos 13 tūkst. narių Nacionalinę gvardiją, kad ši padėtų susidoroti su riaušininkais, kurie plėšia parduotuves ir sukelia gaisrų Mineapolio ir Sent Polo rajonuose.

Šeštadienį buvo uždaryti visi pagrindiniai greitkeliai, vedantys į Mineapolį. Danguje skraido kariniai sraigtasparniai, o valstija ruošiasi tolimesnėms riaušėms, padegimams ir plėšikavimui. Vietos gyventojai sako, jog didžiąją dalį smurto skatina atvykėliai iš kitur.

Nacionalinė gvardija mobilizuota mažiausiai aštuoniose valstijose, įskaitant Teksasą, Koloradą ir Džordžiją. Kariai taip pat dislokuoti  aplink Baltuosius rūmus, kad padėtų susitvarkyti su protestais.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų