naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Moteris socialiniame tinkle apsimetė savo mirusia pussesere, norėdama surasti jos žudiką. Ji privertė potencialius įtariamuosius ją įsimylėti ir atskleisti informaciją.

Moteris socialiniame tinkle apsimetė savo mirusia pussesere, norėdama surasti jos žudiką. Ji privertė potencialius įtariamuosius ją įsimylėti ir atskleisti informaciją.

REKLAMA

24 metų Crystal Theobald šeima, naudodamasi socialiniais tinklais, rado gaujos narius, kurie ją nušovė 2006 m. vasario mėn. Riverside, Kalifornijoje.

Aukos motina Belinda Lane buvo nužudymo liudininkė ir paskutinėmis Crystal gyvenimo akimirkomis pažadėjo atkeršyti už jos mirtį. Ji pasikvietė savo dukterėčią Jaimie ir jos sukūrė netikrą Crystal profilį dabar jau nebeveikiančioje socialinėje platformoje, kad ištirtų nusikaltimą.

„Teta Belinda sugalvojo sukurti netikrą Crystal paskyrą „MySpace“, – pasakojo Jaimie. – Aš pasakiau: „Aš galiu gauti informacijos“.

REKLAMA

Jos pavadino savo sukurtą asmenį „Angel“, o Jaimie apsimetė ja platformoje, taip suklaidindama vaikinus, su kuriais ji susirašinėjo.

„Buvau lyg apsėsta. Žinojau, ką reikia daryti, kad atrodytų, jog ši mergina „MySpace“ platformoje yra tikra, – paaiškino ji. – Atrodė, kad prisijaukinau juos. Mano susirašinėjimai suveikė.“

REKLAMA

„Aš manau, kad apsimetinėjimas ja apsunkino pačią pabaigą. Priversti ką nors įsimylėti mirusį žmogų nėra gera jausmas“, – atviravo Jaimie.

Dviejų vaikų mama Crystal buvo automobilyje kartu su savo mama, broliu Justinu ir vaikinu, kai į juos pradėjo šaudyti. Viena kulka pataikė Crystal į galvą.

„Paskutinis dalykas, kurį jai pasakiau – pažadėjau, kad surasiu juos. Jie sumokės“, – prisiminė B. Lane.

Vienas iš bylos tyrėjų paaiškino, kad teisėsauga ieškojo „ypač smurtaujančios gaujos“. B. Lane sugalvojo slapta tirti įtariamuosius socialiniuose tinkluose po to, kai šeimai buvo pranešta, kad nusikaltėliai yra prisijungę prie „MySpace“ platformos.

REKLAMA

„Aš tiesiog priverčiau juos pamėgti mane ir pasitikėti manimi. Tada pradėjau klausinėti, pavyzdžiui, kokį automobilį jie vairuoja“, – pasakojo Jaimie.

Riba tarp teisingumo ir keršto Crystal motinai, kuri padarytų viską, kad jos dukros žudikai sumokėtų, buvo gana blanki.

„Aš važiuodavau prie jų namų ir eidavau fotografuoti transporto priemonių“, – sakė B. Lane. Ir vėliau pridūrė: „Norėjau, kad jie kentėtų lygiai taip pat, kaip kenčiame mes“.

REKLAMA
REKLAMA

Vienas su istorija susijęs asmuo kiek vėliau komentavo, kad B. Lane buvo „šiokia tokia psichė“, nes labai stengėsi įvykdyti teisingumą. B. Lane prisipažino norėjusi nužudyti vyrus, kurie pasiglemžė jos dukters gyvybę, tačiau reikalavo savo šeimos, kad niekas nenukentėtų.

„Aš jiems sakiau: „Jokios prievartos, – pasakojo B. Lane. – Tačiau giliai savo širdyje žinojau, kad nužudysiu juos“.

Sielvartaujanti mama dešimtmetį bandė surasti savo dukros žudikus. Per suklastotą „MySpace“ profilį, kurį ji sukūrė su Jaimie, ji galėjo bendrauti su sušaudyme dalyvavusiu Williamu Sotelo. Detektyvai pakvietė jį į savanorišką pokalbį 2006 m. W. Sotelo pateikė informaciją, kuri padėjo tyrimui, tačiau policija neturėjo pakankamai įrodymų, kad jį sulaikytų, ir jis dingo beveik iš karto po pokalbio.

REKLAMA

B. Lane toliau ieškojo informacijos apie W. Sotelo buvimo vietą socialiniuose tinkluose, o 2014 m. ji gavo užuominą, kad W. Sotelo yra Meksikoje. Ji perdavė informaciją detektyvams, kurie bendradarbiavo su FTB ir Meksikos valdžia, kad jį susektų.

Solito, paskutinis įtariamasis, buvo sulaikytas Meksikoje 2016 m. Jis ir keli kiti važiavo dviem transporto priemonėmis, siekdami atkeršyti už ankstesnį šaudymą tą pačią dieną.

Tyrėjai teigė, kad gauja galimai supainiojo Crystal automobilį ir palaikė jį kitos, konkurentų gaujos transporto priemone. Vyras, nuteistas už nužudymą, Julio Heredia, 2011 m. buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos.

Dešimt kitų kaltinamųjų pripažino savo kaltę dėl daugybės kaltinimų, pradedant liudininkų bauginimu, baigiant bandymu nužudyti bei ginklais ir gaujomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų