Navalną išsiuntė į kalėjimą, kuriame kalėjimo administracijai gaminami apatiniai

Pataisų kolonija Vladimiro srityje (Rusija), kur numanomai buvo išsiųstas kalėti Aleksejus Navalnas, kalėjimo prižiūrėtojams tiekia kalinių pagamintus apatinius, skelbiama „The Insider“ tyrime.

Anot „The Insider“ turimos informacijos, 2018-aisiais IK-2 gavo iš Federalinės bausmių vykdymo tarnybos (FSIN) užsakymą vyriškiems marškiniams, apatiniams ir apatinėms kelnėms. Pagal kontraktą kalėjimas turėjo pristatyti 4 tūkst. apatinių kelnaičių ir apatinių kelnių po 81 rublį (0,9 euro) už vienetą.

Įsigyti daiktų, kuriuos gamina IK-2 kaliniai, galima ne tik pagal valstybės užsakymą. Vladimiro srities bausmių vykdymo tarnybos tinklapyje yra netgi vietos kolonijos kalinių gaminamos produkcijos katalogas: suvenyrai, baldai, avalynė ir tekstilės, uniformos policijai, spec. apranga ir pan. Siuvami jie kaip tik IK-2  kolonijoje.

Itin griežto režimo kalėjimas

A. Navalnas iš „Matrosskaja Tišina“ į koloniją buvo perkeltas vasario 26-ąją. Kol kas FSIN jokių oficialių komentarų apie tai nepateikė, tačiau įvairūs šaltiniai patvirtino, kad jis buvo išvežtas į IK-2 Vladimiro srityje, rašoma „Newsru“.

Buvę šios kolonijos kaliniai, ne vienas kurių ten pateko dėl savo politinių įsitikinimų, apibūdiną ją kaip „vieną iš griežčiausių kolonijų“. Tai yra vadinama „raudonoji“ kolonija, kurioje, skirtingai nuo „juodųjų“, valdo kalėjimo administracija, o ne kriminaliniai autoritetai.

Kolonijoje yra nustatyta itin griežta tvarka, dažnai naudojamas psichologinis smurtas, spaudimas, taikoma visiška izoliacija, kaliniams gali absoliučiai uždrausti bendrauti tarpusavyje ar su vienu konkrečiu asmeniu. Nevengiama panaudoti ir fizinį smurtą, tačiau po naujo kalėjimo vadovo atėjimo 2019-aisiais ši situacija kiek pagerėjo, tikina liudininkai.

Kalėjime vadovauja ne tik jo administracija, bet ir „pateptieji“ kaliniai, kuriems yra priskiriamos prižiūrėtojų funkcijos. Šie uoliai ne tik skirsto darbus, bet ir užtikrina nuolatinį kitų kalinių sekimą.

65-erių M. Warnigas nemėgsta viešumos. Klausiamas, kaip dažnai jis susitinka su V. Putinu, pastarojo draugas ir buvęs „Stasi“ agentas atsakė, kad Rusijos prezidentas neturi mobilaus telefono, tačiau pridūrė: „Jeigu man reikia su juo pasimatyti, tai mes jau tai suorganizuojam“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų