Naujoji vakcina: suskubta įsigyti 300 mln., tačiau laikymui reikia ypatingų sąlygų

Vakcina nuo Covid-19, sukurta vokiečių „BioNTech“ ir amerikiečių korporacijos „Pfizer“ mokslininkų, pademonstravo itin didelį efektyvumą, tvirtina gamintojai. Jų teigimu, riziką susirgti koronavirusu ji sumažina net 90 proc., tačiau netrukus sužinota ir tai, kad ne visos šalys sugebės ja pasinaudoti.

„Pfizer“ pažymėjo, kad kol kas dar anksti kreiptis į Sanitarinės priežiūros valdybą (FDA), kuri vėliau turėtų išduoti leidimą gamybai ir masiniam naudojimui. Bendrovės duomenimis, dar būtina sulaukti išsamių klinikinių tyrimų pabaigos. Žiniasklaidoje buvo skelbiama, kad rezultatai jau turėtų paaiškėti šio mėnesio pabaigoje, o jau gruodį galima sulaukti pirmųjų vakcinos partijų.

ES lapkričio 11-ąją paskelbė sutarusi su „Pfizer“ ir „BioNTech“ dėl 300 mln. vakcinos dozių įsigijimo. Manoma, kad naujų vakcinų partija valstybių sąjungą pasieks dar iki šių metų pabaigos. 

Rusijos vakcinų dar nėra 

Epidemiologas Michailas Favorovas „Current Time“ papasakojo, kad tikėtis „nuo rytdienos pradėti skiepyti visus“ neverta. Vakcinos kūrėjams ir valstybėms dar teks ne tik užtikrinti jos efektyvumą, bet ir išspręsti logistikos problemas. „Bus didelių sunkumu logistikoje. Šiai vakcinai būtinas stiprus sušaldymas. Tai ši aplinkybė dabar ir kelia daugiausiai klausimų dėl to, kur, kada, kas galės ją tiekti, kur ją teks saugoti“, – cituojamas ekspertas. 

Mokslininkas paaiškino, kad netinkamai laikoma vakcina tiesiog „subyrėtų“. Tačiau jis patikino, kad bet kokiu atveju mokslas žengė didelį žingsnį į priekį, o pirmieji tokie žingsniai visuomet turi „savų apribojimų“.

M. Favorovas paaiškino, kad „Pfizer“ vakcina nuo rusiškosios skiriasi, „kaip dramblys nuo pelės“. „Pažiūrėsime, kas geriau, kai pasibaigs trečioji (tyrimų) fazė. Rusijoje trečioji dar nėra baigta“, – aiškino jis. 

REKLAMA

Mokslininko teigimu, lyginti Rusijos ir „Pfizer“ vakcinų nėra prasmės, kol nebus baigta trečioji tyrimų fazė. „Čia negalima lyginti. Rusija neturi trečiosios fazės duomenų. Išvis nėra. Apie ką kalbėti? O pas juos yra visiškai teisėti reguliatoriai. <…> Todėl viskas, ką mes žinome šiai dienai: pasaulyje atsirado pirmieji išankstiniai trečiosios fazės rezultatai – tai „Pfizer“, – pasakojo ekspertas. 

Azijos šalys rudenį su nauja pandemijos banga tvarkosi daug geriau už likusį pasaulį. Pagrindine to priežastimi laikoma griežta koronaviruso atvejų sekimo sistema, karantinas ir masinis visų testavimas.


Rašyti komentarą...
R
Ricardas
2020-11-11 15:14:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Savo vakciną dovanoju verygai
Atsakyti
-2

L
Lina
2020-11-11 14:56:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Apie rusišką vakciną yra daug informacijos , o apie šią nieko....BIZNIS UŽTEMDĖ SVEIKĄ PROTĄ. 1918/1920 metų scenarijus tęsiasi ( anuomet mirė visi skiepyti!!!). O kodėl neledžiama kategoriškai visuotiniam imunitetui įgyti?? O ir pagyvenę žmonės jokios vakcinacijos neatlaikys( daug mokslininkų apie tai skelbia!!). Zingeris , Veryga, Skvernelis ir Kasulevičius nori asmeninę atsakomybę prisiimti matomai.....iš savo kišenės. O prezidentas pirmoj eilėj!!!
Atsakyti
-6

S
Stefanija
2020-11-11 15:44:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Viena syki gal baigsis kosmaras.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų