Musulmonų šeimai – kalėjimas iki gyvos galvos dėl vaikų nužudymo

Visa afganistaniečių šeima Kanadoje įkalinta iki gyvos galvos po to, kai vyras, jo žmona ir sūnus buvo pripažinti kaltais dėl trijų šeimos dukrų ir žmonos nužudymo. Teisėjas jų nusikaltimą pavadino niekingu ir šlykščiu, praneša „The Daily Mail“.

Teismui prireikė 15 valandų, kad nuspręstų, jog 58 metų amžiaus Mohammadas Shafia, jo 42 metų žmona Tooba Yahya ir 21-erių jų sūnus Hamedas yra kalti dėl keturių žmogžudysčių. Kūnai buvo aptikti 2009 metų birželį. Jie buvo palikti automobilyje Kingstone, Ontarijo valstijoje – vietoje, kur visa šeima apsistojo nakčiai po kelionės prie Niagaros krioklių. Merginos buvo nužudytos dėl to, kad užtraukė šeimai gėdą – netinkamai rengėsi, eidavo į pasimatymus ir socializavosi internete.

Mohammadas Shafia (nuotr. SCANPIX)Mohammadas Shafia (nuotr. SCANPIX)

Hamedas Mohammed Shafia (nuotr. SCANPIX)Hamedas Mohammed Shafia (nuotr. SCANPIX)

Neigė kaltę

Paskelbus verdiktą, visi trys nuteistieji dar kartą pareiškė, kad yra nekalti dėl 19-metės Zainab, 17-metės Sahar, 13-metės Geeti ir 52 metų amžiaus Mohammado pirmosios žmonos Rona'os Amir Mohammad nužudymo. Pats vyras teigė: „Mes nesame nusikaltėliai, mes nesame žmogžudžiai, mes neįvykdėme žmogžudystės, ir tai yra neteisinga“. Taip pat kalbėjo ir Mohammado žmona Tooba: „Aš ne žudikė, aš esu motina“.

REKLAMA

Tačiau teisėjo Roberto Marangerio šie pareiškimai nesugraudino. Visi įrodymai aiškiai sako, kad buvo įvykdyta suplanuota tyčinė keturių šeimos narių žmogžudystė. „Sunku būtų įsivaizduoti niekingesnį, šlykštesnį nusikaltimą... Tariama šių žiaurių žmogžudysčių priežastis yra ta, kad aukos neva įžeidė jų iškreiptą garbės supratimą... to negali būti jokioje civilizuotoje visuomenėje“, – teigė teisėjas.

Tooba Mohammad Yahya (nuotr. SCANPIX)Tooba Mohammad Yahya (nuotr. SCANPIX)

Nuteistųjų advokatai teigė, kad automobilis su aukomis atsitiktinai nuriedėjo į vandenį. Apie tai kalbėjo ir patys teisiamieji. Tačiau paaiškėjo, kad aukos net nebandė išsilaisvinti iš į vandenį riedančio automobilio. Žudikai siekė paslėpti savo nusikaltimą ir įvardijo incidentą kaip nelaimingą atsitikimą.

Automobilis po nusikaltimo (nuotr. SCANPIX)Automobilis po nusikaltimo (nuotr. SCANPIX)

Rona Amir Mohammad (nuotr. SCANPIX)Rona Amir Mohammad (nuotr. SCANPIX)

Sahar su savo vaikinu (nuotr. SCANPIX)Sahar su savo vaikinu (nuotr. SCANPIX)

Kultūrinės integracijos problemos

Ši šeima paliko Afganistaną 1992 metais ir gyveno Pakistane, Australijoje ir Dubajuje, kol galutinai apsistojo Kanadoje 2007-aisiais. Shafia, turtingas verslininkas, vedė Yahyą, nes pirmoji jo žmona negalėjo turėti vaikų. Poligaminėje šeimoje kildavo barniai dėl pirmosios ir antrosios žmonos statuso.


Rašyti komentarą...
F
Festas
2012-01-30 12:28:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
ko jietik nepadaro del to islamo tikejimo, ant tiek yra itikeja kad gali savo vaikus ramiai nuzudyt
Atsakyti
0

N
Nerijus
2012-01-30 12:51:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tokiems isperoms gera bausme dave. Teisingas sprendimas.
Atsakyti
0

p
purksis
2012-01-30 12:55:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Baisu kai taip atsitinka, taciau priimtas teisingas sprendimas
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (50)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų