Mūšiai Kalnų Karabache sustabdyti – paskelbtos paliaubos (atnaujinta 13:18)

Azerbaidžano ir armėnų pajėgos naktį tęsė susirėmimus Kalnų Karabache prieš antradienį turinčias įvykti derybas, per kurias bus siekiama sustabdyti didžiausią per porą dešimtmečių smurto protrūkį tame regione. Azerbaidžano gynybos ministerija paskelbė, kad per pastarąsias dvi dienas žuvo 16 jos karių. Šios šalies atstovai antradienį popiet paskelbė, kad konfliktuojančioms pusėms pavyko sudaryti sutartį nutraukti ugnį.

15

Naujienų agentūra AFP, remdamasi oficialiais pareiškimais, nurodė, kad per susirėmimus, vykstančius nuo penktadienio vakaro tame Kaukazo regione, jau žuvo bent 64 žmonės.

(15 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kalnų Karabache ketvirtą dieną tęsiasi susirėmimai

„Armėnija toliau apšaudo Azerbaidžano armijos pozicijas ir civilius taikinius iš didelio kalibro kulkosvaidžių ir 120 mm minosvaidžius“, – sakoma ministerijos pranešime, kautynėms tęsiantis ketvirtą dieną.

Tuo tarpu Karabacho separatistų gynybos ministerija paskelbė, kad „Azerbaidžanas naktį tęsė agresiją“.

„Jie panaudojo (Rusijos gamybos) salvinės raketų ugnies sistemas „Smerč“ fronto pietiniame sektoriuje“, – pridūrė ministerija.

REKLAMA

Baku paskelbė, kad praeitą naktį žuvo trys Azerbaidžano kariai, kai armėnų pajėgos apšaudė jų pozicijas iš minosvaidžių ir granatsvaidžių.

Baku tvirtino, kad jo pajėgos užėmė kelias strategiškai svarbias aukštumas Karabache, kurį tarptautinė bendruomenė pripažįsta Azerbaižano dalimi. Tas puolimas buvo bene pirmasis fronto linijos pasikeitimas po netvirtų paliaubų, užbaigusių karą tame regione 1994 metais.

Armėnija kaltina Azerbaidžaną naudojant sunkiąją ginkluotę

Jerevanas pareiškė, kad Azerbaidžanas pirmą sykį nuo mūšių Kalnų Karabache atsinaujinimo panaudojo artilerijos sistemą „Smerč“. Baku paskelbė, kad „sunaikino daugiau nei 70 priešų ir 20 karinės technikos vienetų“.

Nepripažintos Kalnų Karabacho respublikos atstovai tvirtina, kad naktį į balandžio 5-ąją Azerbaidžano karinės pajėgos pirmą sykį nuo nutrauktų paliaubų pradžios panaudojo reaktyvinę artilerijos paleidimo sistemą „Smerč“.

Šią informaciją patvirtino ir Armėnijos gynybos ministerijos atstovas Arcrunas Ovanisijanas. Azerbaidžano atstovai šios informacijos nepatvirtino, tačiau šios šalies Gynybos ministerija skelbia, kad per pastarąją parą mūšių Kalnų Karabache metu buvo sunaikinta 20 vienetų karinės technikos ir 70 karių. Maža to, Baku pareiškė, kad buvo sunaikinta priešininko karo bazė.

Pažadėjo plataus masto puolimą

Azerbaidžano gynybos ministras pirmadienį įsakė šalies Ginkluotosioms pajėgoms, įskaitant raketines-artilerijos pajėgas, būti pasiruošus „triuškinančiai“ smogti „visa turima sunkiąja ginkluote“ Hakendžio miestui ir kitoms okupuotoms gyvenvietėms, jeigu priešas nenutrauks Azerbaidžano gyvenviečių apšaudymo.

Karti Ukrainos patirtis: į Kalnų Karabachą veržiasi „savanoriai“

Prokremliška žiniasklaidos priemonė „Sputnik“, tiksliau, jos padalinys Armėnijoje, skelbia, kad „pastarosiomis dienomis auga norinčiųjų ginti Kalnų Karabachą skaičius“. Anot leidinio, „savanorių“ būrius formuoja „Erkrapa“ sąjunga, tačiau taip pat yra „patriotai, kurie veržiasi į priešakines linijas savo automobiliais“.

REKLAMA

Tuo tarpu penktadienio vakarą prasidėjusių susirėmimų bendras aukų skaičius padidėjo iki 46, kai Armėnijos gynybos ministerija nurodė, kad penki armėnų „savanoriai“ žuvo jų autobusui patekus į apšaudymą. Anksčiau Armėnijos palaikoma Karabacho separatistinė administracija nurodė, kad trys civiliai ir du kariai žuvo per smarkų apšaudymą.

2014-ais metais, aneksavus Ukrainos Krymą, iš Rusijos į Donbaso teritoriją pasipylė tūkstančiai šios šalies „savanorių“, panorusių „kautis prieš fašizmą Ukrainoje“, dalis kurių pasirodė esantys Rusijos kariuomenės kariai.

Analogiška situacija buvo ir 2008-aisiais, karo Rusijos karo su Gruzija metu. Tuomet taip pat pasipylė reportažai apie „savo automobiliais į Pietų Osetiją besiveržiančius savanorius“.

„Lifenews“ nepageidaujami ir Azerbaidžane

Propagandinės Rusijos televizijos „LifeNews“, ypač pagarsėjusios išgalvotais propagandiniais reportažais iš karo Donbase, buvo išvaryti iš Azerbaidžano, praneša „Interfaks“.

Pasak Azerbaidžano URM atstovų Rusijos žurnalistai šalyje dirbo be akreditacijos. Diplomatų teigimu, savo reportažuose „LifeNews“ iškreipdavo realią situaciją, pateikdavo neobjektyvią informaciją.  

Turkija: Kalnų Karabachas vieną dieną bus Azerbaidžano teritorija

Rusija ir Vakarų šalys nedelsdamos paragino nutraukti kautynes, bet Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas, tvirtas Azerbaidžano sąjungininkas, teigė, kad armėnų kontroliuojamas regionas „vieną dieną“ vėl taps pavaldus Baku.

Armėnijos prezidentas Seržas Sargsianas pareiškė, kad „paliaubos bus įmanomos tik tuo atveju, jeigu abiejų pusių kariuomenės grįš į pozicijas“, kuriose jos buvo prieš įsiplieskiant pastariesiems susirėmimams.

Šie komentarai nuskambėjo kitą dieną po to, kai Azerbaidžanas paskelbė vienašališkas paliaubas, kurios vis dėlto neužkirto kelio tolesniems kovos veiksmams.


Rašyti komentarą...
V
VON RUSKIUS
2016-04-05 11:44:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
VEL RUSAI LENDA ,EILINI KARTA BANDO PALAIKYTI ARMENIJA .
NE KACAPU REIKALAS KAD AZERBAIDZIANIECIAI KOVOJA UZ SAVO ZEMES IR GANA REMTI ARMENU BETVARKE
Atsakyti
-1

b
b
2016-04-05 13:14:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Patys neskaitote ką parašote!! Straipsnio dalies pavadinimas: "Turkija: Kalnų Karabachas vieną dieną bus ARMĖNIJOS teritorija", o toliau žurnalistas tekste rašo: " armėnų kontroliuojamas regionas „vieną dieną“ vėl taps pavaldus Baku", t.y. AZERBAIDŽANO TERITORIJA..
Atsakyti
-1

t
tv3.lt
2016-04-05 14:15:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dėkui, klaidą ištaisėme
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų