Po kelių dienų pertraukos Minsko teismas ketvirtadienį tęsia žmogaus teisių aktyvisto Alesio Beliackio bylos nagrinėjimą.

Jis kaltinamas tuo, kad nuo 2007 iki 2010 metų nesumokėjo maždaug 41 tūkst. JAV dolerių mokesčių nuo lėšų, kurios įplaukdavo į jo sąskaitas Lietuvos ir Lenkijos bankuose. Už tai jis gali būti įkalintas septyneriems metams.

A. Beliackis teigia, kad iš užsienio gautos lėšos buvo skirtos Baltarusijoje uždraustam žmogaus teisių gynimo centrui "Vesna", tačiau prokurorai tai laiko asmeninėmis A. Beliackio lėšomis. Prokurorų teigimu, į A. Beliackio sąskaitas iš užsienio buvo pervesta daugiau kaip 560 tūkst. eurų.

Pinigus į sąskaitas pervesdavo Švedijos Helsinkio komitetas, Norvegijos Helsinkio komitetas ir Nyderlandų užsienio reikalų ministerija. Pasak A. Beliackio, didelė pinigų dalis ne patekdavo į Baltarusiją, o buvo išleidžiama informacinei medžiagai leisti ir seminarams užsienyje rengti.

A. Beliackis buvo sulaikytas rugpjūčio 4-ąją.

Informaciją apie lėšas A. Beliackio sąskaitose Baltarusijos tarnyboms suteikė Lietuvos teisingumo ministerija ir Lenkijos generalinė prokuratūra.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų