REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas pasiūlė amerikiečiams „melstis“ po žinios, kad Rusija dislokuos branduolinį ginklą Baltarusijos teritorijoje. Kaip ir ankstesnių savo gąsdinimų ir pagyrų metu, jis nedetalizavo, kokia konkrečiai grėsmė šiuo atveju kyla JAV.

Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas pasiūlė amerikiečiams „melstis“ po žinios, kad Rusija dislokuos branduolinį ginklą Baltarusijos teritorijoje. Kaip ir ankstesnių savo gąsdinimų ir pagyrų metu, jis nedetalizavo, kokia konkrečiai grėsmė šiuo atveju kyla JAV.

REKLAMA

„Kaip aš ir prognozavau, dabar mes turime rimtą problemą. „N“ raide prasidedantis žodis dabar tapo pagrindine tema. Šią situaciją sukėlėme patys. Taip jau būna, kuomet jūsų valdžioje yra nekompetingi asmenys. Viskas, ką aš galiu dabar pasakyti: melskitės“, – savo socialiniame tinkle „Truth Social“ pareiškė D. Trumpas.

D. Trumpas pastaruoju metu ginasi nuo JAV teisėsaugos kaltinimų ir atliekamo tyrimo. Jis tvirtina, kad tyrimas atliekamas dėl kažko, kas, jo žodžiais, nėra nei nusikaltimas, nei nusižengimas, D. Trumpas savo rėmėjams susitikimo metu teigė tapęs raganų medžioklių ir suklastotų tyrimų auka.

REKLAMA
REKLAMA

Buvęs JAV lyderis vis dažniau karštai pasisako, kaltindamas prokurorus, kurie Niujorke, Vašingtone ir Atlantoje nagrinėja bylas prieš jį, netinkamu elgesiu.

REKLAMA

76-erių magnatas praėjusį savaitgalį paragino savo šalininkus protestuoti prieš Manhatano apygardos prokurorą Alviną Braggą ir melagingai teigė, kad netrukus bus suimtas. Šeštadienį D. Trumpas, nepateikdamas jokių įrodymų, pareiškė manantis, kad antradienį bus areštuotas, ir paragino šalininkus: „Protestuokite, susigrąžinkite savo šalį!“

Putinas dislokuos branduolinį ginklą Baltarusijoje

Baltarusija antradienį pareiškė, kad esą dėl beprecedenčio Vakarų spaudimo yra priversta leisti Rusijai dislokuoti jos teritorijoje branduolinių ginklų, ir tvirtino, kad šių ginklų dislokavimu nepažeidžiami jokie tarptautiniai susitarimai.

REKLAMA
REKLAMA

„Baltarusija yra priversta imtis atsakomųjų veiksmų, kad sustiprintų savo pačios saugumą ir gynybinius pajėgumus“, – sakoma Užsienio reikalų ministerijos pareiškime.

Jame priduriama, kad Minskas patiria beprecedentį JAV ir jų sąjungininkių politinį ir ekonominį spaudimą.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas savaitgalį paskelbė planus dislokuoti taktinių branduolinių ginklų Maskvos sąjungininkėje Baltarusijoje, taip išprovokuodamas Vakarų pasmerkimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Baltarusija teigė, kad ji nekontroliuos šių ginklų, o jų dislokavimas „niekaip neprieštarauja“ Branduolinio ginklo neplatinimo sutarčiai.

Baltarusija pernai leido Rusijai naudoti savo teritoriją puolimui Ukrainoje pradėti.

Nuo to laiko abi šalys rengia karines pratybas Baltarusijos teritorijoje, sustiprino savo kariuomenių bendradarbiavimą.

„Baltarusijos ir Rusijos karinis bendradarbiavimas vyksta griežtai laikantis tarptautinės teisės“, – teigė Užsienio reikalų ministerija.

REKLAMA

V. Putino planai dislokuoti branduolinius ginklus prie Europos Sąjungos slenksčio paskatino raginimus imtis naujų sankcijų prieš Maskvą.

Po Rusijos invazijos į Ukrainą didėjant branduolinio karo baimei, ekspertai mano, kad bet koks Maskvos smūgis greičiausiai būtų susijęs su nedideliais „taktiniais“, mūšio laukui skitais ginklais, o ne strateginiais didelės galios tolimojo nuotolio branduoliniais ginklais.

Autoritarinis prezidentas Aliaksandras Lukašenka Baltarusiją valdo nuo 1994 metų. Vakarai Minskui taiko sankcijas dėl susidorojimo su politine opozicija ir leidimo Rusijos pajėgoms naudotis Baltarusijos teritorija kaip tramplinu puolant Ukrainą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų