„Maša ir lokys“ apkaltinti propaganda: pagrindinė veikėja yra putiniška

Autoritetingas britų leidinys „The Times“ rusų gamybos animacinį filmą „Maša ir lokys“ įvardijo Kremliaus propagandos instrumentu. Pasak Bekingamo universiteto profesoriaus Anthony Gleeso nuomone, pagrindinė jo veikėja veikia „putiniškai“.

Rusijos ir sovietų animaciniai filmai neretai tampa Vakarų šalių, neišskiriant ir Lietuvos, kritikos objektu. Praėjusiais metais Donbase kariaujantys ukrainiečiai pasiūlė ir išvis drausti sovietinių filmukų demonstravimą Ukrainos teritorijoje. Apie Rusijos „minkštosios propagandos“ įtaką per kino ir televizijos filmus, serialus ar animacinius filmus daug kalbėta ir Lietuvoje.

„Minkštoji animacinė propaganda“

2016-aisiais „Maša ir lokys“ metus Baltijos šalyse ir Ukrainoje sulaukė dėmesio, kuomet buvo atkreiptas dėmesys vieną serialo dalį: Maša, ant galvos užsimaukšlinusi NKVDistų kepurę, „saugojo nuo kiškio puolimo“ morkas.

Ekspertų teigimu, tokie ir panašūs vaizdai filmuke rodo Rusijos norą pateisinti savo teritorinę ekspansiją, jau mažiems vaikams pateikti „Rusijos – gerojo lokio“ įvaizdį.

Talino universiteto profesorius Priitas Hobemyagi pažymėjo, kad lokys yra geraširdės Rusijos įvaizdžio formavimo įrankis, kurio tikslas sukurti šalies teigiamą įvaizdį vaikų akyse. Anot specialisto, viskas būtų neblogai, jeigu Rusija nekeltų grėsmės Estijos nacionaliniam saugumui.

„Rusija bando pakirsti Estijos valstybingumo pamatus ir tai yra faktas. Vaikams peršamas teigiamas Rusijos įvaizdis yra grėsmė Estijos saugumui. Jeigu Rusija būtų draugiška, viskas būtų gerai“, – užpernai aiškino estų saugumo ekspertas.

„The Times“ cituojamas A. Gleesas tikina, kad „Maša yra dažnai erzinanti, gal net bjauri, bet tuo pačiu ir drąsi“. „Ji demonstruoja gerokai daugiau savo turimos galios. Nebūtų pernelyg aršu pasakyti, jog ji yra putiniška“, – pasakojo profesorius „The Times“.

Patys „Maša ir lokys“ kūrėjai, studija „Animakkord“, tikina, kad jokių politinių paralelių animaciniame filme ieškoti neverta. Pasak jų, per devynerius filmo kūrimo metus į jo gamybą nebuvo investuota nė kapeikos valstybinių lėšų.

REKLAMA

KVN – taip pat propaganda

Su NATO bendradarbiaujantys „Stratcom“ analitikai anksčiau yra paskelbę Rusijos KVN humoristų veiklos ataskaitą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų