Maniloje prasidėjo krikščionių maldininkų šventė, baiminamasi teroro išpuolių

 Filipinų sostinėje daugybė katalikų maldininkų, daugiausiai basų, pirmadienį dalyvavo kasmet rengiamoje procesijoje, per kurią nešama šimtmečių senumo Jėzaus Kristaus statula.

25

Ceremonija šiemet vyko sugriežtinto saugumo sąlygomis, baiminantis galimo keršto už vieno islamo ekstremisto nužudymą.

JAV ir Didžiosios Britanijos ambasados ragino savo piliečius būti atsargius, o policija perspėjo, kad vietos musulmonų kovotojai, besitapatinantys su džihadistų judėjimu „Islamo valstybė“ (IS), gali mėginti atakuoti Manilos gatvėmis judėjusią procesiją, lydinčią vadinamąją Juodojo Nazariečio medinę statulą.

(25 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Maniloje prasidėjo krikščionių maldininkų šventė, baiminamasi teroro išpuolių

Nacionalinės policijos vadovas Ronaldas dela Rosa sakė, kad pareigūnai nėra sutelkę dėmesio į kokią nors konkrečią grėsmę, bet perspėjo, kad praeitą savaitę nukauto ekstremistų lyderio sekėjai gali mėginti keršyti ir surengti išpuolį prieš procesiją.

Nedidelei, bet karingai islamistų grupuotei „Ansar Al Khilafah Philippines“ vadovavęs Mohammadas Jaafaras Maguidas ketvirtadienį žuvo per susišaudymą su policija Saranganio provincijoje šalies pietuose. Taip pat buvo sučiupti trys jo bendražygiai.

REKLAMA

Šeštadienį vienas neįvardytas užsienietis, susijęs su M.J.Maguido grupuote, ir viena filipinietė buvo nukauti Saranganyje, kai jie esą mėgino sviesti granatą į policininkus, mėgindami išvengti arešto. Be to, „Ansar Al Khilafah Philippines“ yra siejama su nesėkmingu sąmokslu lapkritį surengti sprogdinimus istoriniame Risalio parke Maniloje ir netoliese įsikūrusioje JAV ambasadoje.

Pareigūnai uždraudė procesijos dalyviams ir žiūrovams įsinešti šaunamųjų ginklų ir kuprinių, skraidinti virš eisenos bepilotes skraidykles ir slopino mobiliojo ryšio signalus procesijos maršrute. Ant namų stogų buvo išdėstyti snaiperiai.

Pagal Manilos policijos vertinimus, apie 1,4 mln. žmonių lydėjo didelę statulą, vaizduojančią kryžių nešantį Jėzų. Tikslų dalyvių skaičių buvo sunku nustatyti, nes lėtai judant procesijai didžiulės grupės prisidėdavo arba pasitraukdavo.

Maldininkai grūdosi aplink vežimą, gabenantį statulą, ir mėtė į rankšluostėlius vežime esantiems savanoriams, kad šie brūkštelėtų audeklu per kryžių ir statulą. Tikima, kad Juodojo Nazariečio statula pasižymi stebuklingomis galiomis gydyti ligonius ir kad prie jos prisilietęs audeklas neša tikintiesiems laimę bei turtus.

64 metų verslininkas Benjaminas Tayzonas atsivedė savo vaikus ir anūkus į vieną didžiausių Azijoje religinių sambūrių. Vyras nesibaimino spūsties, nors 1990 metais neteko dviejų pirštų, kai Juodojo Nazariečio vežimas pervažiavo jam kairę koją. Maldininkas sakė, kad galbūt Dievas tokiu būdu norėjo jam pasakyti, kad jis padarė per daug nuodėmių.

„Tai priminimas, kurio, kaip ir tatuiruotės, niekada nebus galima ištrinti“, – B.Tayzonas sakė naujienų agentūrai AP, eidamas basas ir nešdamas mažą Juodojo Nazariečio statulos kopiją sau ant galvos.

Kiti atėjo melstis už sergančius artimuosius. Tarp jų buvo Jenny Benedicto, kurios keturmetis sūnelis serga plaučių liga. Moteris mėgino prisiliesti prie statulos rankšluosčiu, tikėdama, kad jos vaikas galbūt išgis, perbrauktas tuo pačiu audeklu. Deja, jai nepavyko to padaryti, nes buvo smarkiai suspausta didžiulės minios ir nualpo, J.Benedicto sakė AP pirmosios pagalbos punkte.

REKLAMA

Medikų pagalbos prireikė daugiau kaip tūkstančiui maldininkų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų