Macronas: akivaizdu, jog Lukašenka turi trauktis

Europos Sąjungai (ES) atsisakius pripažinti Aliaksandrą Lukašenką teisėtu Baltarusijos prezidentu, buvusios sovietinės respublikos lyderis privalo pasitraukti, sekmadienį pareiškė Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas.

„Akivaizdu, kad jis turi trauktis“, – pareiškė E. Macronas prancūzų savaitraščiui „Journal du Dimanche“ prieš vizitą į Lietuvą ir Latviją, kurios ribojasi su Baltarusija.

„Tai valdžios, autoritarinės valdžios, kuri negali pripažinti demokratijos logikos ir kuri siekia išsilaikyti jėga, krizė. Akivaizdu, jog A. Lukašenka turi trauktis.“

Nuo rugpjūčio 9 dieną įvykusių rinkimų, kuriuos teigia laimėjusi opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja, nors A. Lukašenka tvirtina, jog triuškinamą pergalę iškovojo jis, protestuoti į gatves Baltarusijoje išėjo dešimtys tūkstančių žmonių.

A. Lukašenkos režimas prieš protestuotojus ėmėsi brutalių susidorojimo priemonių, dėl kurių sulaukė pasmerkimo iš Vakarų, bet paramos iš Maskvos.

Šią savaitę jis surengė slaptą inauguraciją, išprovokavęs naujų demonstracijų ir naują Vakarų kritikos bangą.

E. Macronas sekmadienį pareiškė, jog „protestuotojų drąsa padarė jam didelį įspūdį“.

„Jie žino, kaip rizikuoja, kiekvieną savaitgalį dalyvaudami demonstracijose, bet, nepaisant to, jie neatsisako pastangų savo šalyje atkurti demokratiją, kuri taip ilgai buvo atimta“, – pareiškė jis.

„Ypatingos mūsų pagarbos nusipelnė eitynes kiekvieną šeštadienį rengiančios moterys“, – pridūrė Prancūzijos valstybės vadovas.

Vienos nevyriausybinės organizacijos duomenimis, šeštadienį per opozicijos mitingus buvo sulaikyta daugiau kaip 90 žmonių, daugiausia moterys.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2020-09-27 08:57:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Iskrypelis gyvenantis su boba-zombiu, kurio salyje du metus tesiasi riauses su simtais suzalotu zmoniu, kazka aiskina.
Tegul pirmiau susitvarko siukslyna Paryziuje
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų