tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Baltarusija trečiadienį atšaukė savo ankstesnį sutikimą, kad JAV ambasadore šalyje taptų Julie Fisher, taip pat nurodė sumažinti Amerikos ambasados Minske personalą iki penkių darbuotojų.

Baltarusija trečiadienį atšaukė savo ankstesnį sutikimą, kad JAV ambasadore šalyje taptų Julie Fisher, taip pat nurodė sumažinti Amerikos ambasados Minske personalą iki penkių darbuotojų.

REKLAMA

„Mūsų šalys per pastaruosius metus nuėjo ilgą kelį, kad diplomatinių santykių lygis taptų daugmaž priimtinas. Todėl gaila, kad amerikiečių pusės įžūlūs ir atvirai priešiški veiksmai, taip pat visiškai neatitinkantis diplomatijos ir profesionalumo sampratos kai kurių jos atstovų elgesys sugriovė pirmtakų įdirbį ir privertė mus atšaukti anksčiau Baltarusijos Respublikos sutikimą, kad JAV ambasadore mūsų šalyje būtų paskirta J. Fisher“, – sakoma URM atstovo spaudai Anatolio Hlazo pareiškime, paskelbtame ministerijos tinklalapyje.

Minsko įtūžį veikiausia pakurstė J. Fisher kontaktai su baltarusių opozicijos veikėjais, pasitraukusiais iš savo šalies, įskaitant buvusią kandidatę į prezidentus Sviatlaną Cichanouskają.

REKLAMA

JAV ambasadoriaus Baltarusijoje postas buvo laisvas nuo 2008 metų. Pernai gruodį JAV Valstybės departamentas į šias pareigas paskyrė J. Fisher, bet ji į Minską iki šiol nebuvo atvykusi. Pasak A. Hlazo, ambasadorės akreditacija neužbaigta, todėl jokio oficialaus statuso Baltarusijoje J. Fisher  neturi.

REKLAMA

Be to, Baltarusija pasiūlė JAV nuo rugsėjo 1 dienos sumažinti savo ambasados Minske darbuotojų skaičių sumažinti iki penkių žmonių.

„Atsižvelgiant į Vašingtono veiksmus mažinti bendradarbiavimą visose srityse ir ekonomiškai smaugti mūsų šalį, mes taip pat visiškai objektyviai nematome prasmės, kad Baltarusijoje veiktų tokia gausi Amerikos diplomatinė misija. Tiesiog neaišku, kuo jiems užsiimti esant tokiai atmosferai“, – sakoma A. Hlazos pranešime.

REKLAMA

„Dėl to amerikiečių pusei pasiūlyta iki rugsėjo 1 dienos sumažinti savo ambasados darbuotojų skaičių iki penkių žmonių, – pridūrė jis. – Aišku, į tokią visai suprantamą logiką bus atsižvelgiama ir tolesnio dvišalio sąveikos mažinimo JAV iniciatyva atveju.“

Vašingtonas pirmadienį paskelbė naujų sankcijų fiziniams ir juridiniams asmenims, siejamiems su taikių protestų Baltarusijoje brutaliu malšinimu, taip pat gaunantiems naudos iš autoritarinio Minsko režimo politikos.

Nuo 1994 metų Baltarusiją geležiniu kumščiu valdantis A. Lukašenka ėmė griežtomis priemonėmis slopinti bet kokias nepaklusnumo apraiškas po masinių protestų bangos, kurią išprovokavo jo ginčijamas perrinkimas pernai rugpjūtį vykusiuose rinkimuose. Baltarusių opozicija ir Vakarų šalys tuos rinkimus laiko suklastotais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų