Lukašenka kreipėsi į lietuvius: kitaip grasina, kad „bus kaip prieš 80 metų“

Vakarų šalyse nepripažintas Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pasiūlė kaimyninėms Europos šalims, įskaitant Lietuvą, „išsiaiškinti su savo išprotėjusiais politikais“. Minskui nepatinka tai, kad šalis pateko į Europos sankcijų sąrašus.

Savo pamąstymus režimo lyderis papasakojo Didžiojo tėvynės karo 80-mečio minėjimo ceremonijos metu, rašoma RBC.

„Aš kreipiuosi visų pirmą į mūsų kaimyninių šalių liaudį – lenkus, lietuvius, latvius, ukrainiečius: atsigaukite, kol ne vėlu, išsiaiškinkite su tais politikais, pamišusiais ir netekusiais realybės pojūčio“, – aiškino A. Lukašenka.

Pats A. Lukašenka klausytis su juo bandančių išsiaiškinti baltarusių nenori nuo pat Vakaruose nepripažintų rinkimų, kurie vyko 2020-ųjų vasaros pabaigoje.

Jis patikslino, kad šiandien, „kaip ir prieš 80 metų“, regionas atsidūrė ant globalaus konflikto ribos. Jo teigimu, Baltarusija su kaimynais visada sugyveno taikiai, ir šalims „būtina sustoti prie šios paskutinės ribos“. „Sankcijos, provokacijos. <...> Taip ir norisi paklausti: jūs ką, čia specialiai taip darote, norite išbandyti ribų stiprumą, o naujos baltarusių kartos – patriotiškumą? Gerai, pabandom“, – emocingai aiškino jis.

A. Lukašenka taip pat pridūrė, kad šalis jau seniai yra karo būsenoje. „Mes jau seniai kariaujam. Paprasčiausiai karas įgijo kitas formas“, – pareiškė jis.

ES ambasadoriai sutarė dėl ekonominių sankcijų Baltarusijai – šaltiniai

Europos Sąjungos (ES) šalių ambasadoriai trečiadienį sutarė dėl ekonominių sankcijų atskiriems Baltarusijos sektoriams, BNS pranešė su situacija susipažinę šaltiniai.

Be kitų dalykų, sankcijomis bus uždraustas dalies baltarusiškų trąšų tranzitas per Klaipėdos uostą. 

Sankcijų poveikis į tranzitą įtrauktoms Lietuvos įmonėms išlieka nežinomas, nes kol kas neaišku, kokiems konkrečiai trąšų produktams bus taikomos sankcijos.

Sankcijos turėtų būti galutinai patvirtintos ketvirtadienį, pabaigus rašytinę procedūrą.

 


Rašyti komentarą...
A
Amen vaikinui
2021-06-23 21:12:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai jūs tą savo chuntą truputį valdykite, nuužaugą traukite iš bunkerio!
Atsakyti
-7

A
Ats
2021-06-24 10:58:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kokios tautybes neaisku nemoka nei bulbasiskai nei ruskai nei lietuviskai
Atsakyti
-4

V
Videl
2021-06-23 18:23:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ti pridurak
Atsakyti
-8

SKAITYTI KOMENTARUS (21)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų