• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Varšuvos vaivadijos administracinio teismo teisėjas Tomaszas Schmidtas sieks politinio prieglobsčio Baltarusijoje. Savo sprendimą jis paaiškino tuo, kad nesutinka su Varšuvos politika Baltarusijos ir Rusijos atžvilgiu.

Varšuvos vaivadijos administracinio teismo teisėjas Tomaszas Schmidtas sieks politinio prieglobsčio Baltarusijoje. Savo sprendimą jis paaiškino tuo, kad nesutinka su Varšuvos politika Baltarusijos ir Rusijos atžvilgiu.

REKLAMA

Tai teisėjas pasakė per spaudos konferenciją Minske, pasirašydamas savo atsistatydinimo iš teisėjo pareigų raštą, pranešė „Ukrinform“, remdamasi svetaine Onet.pl.

„Kodėl aš atvykau pas jus? Kalbant apie situaciją mano šalyje, tai yra protestas prieš Lenkijos politiką Baltarusijos ir Rusijos atžvilgiu“, – sakė T. Schmidtas. Jis pažymėjo, kad siekia gauti politinį prieglobstį Baltarusijoje, pridurdamas, kad šiuo metu tai yra neoficialus prašymas.

Lenkijos teisėjas perskaitė savo atsistatydinimo laišką lenkų kalba ir pridūrė, kad „nori ilsėtis Baltarusijoje“.

„Norėčiau Europos šalių žmonėms parodyti Baltarusiją tokią, kokią ją matau aš, kaip užsienietis. Tai labai draugiška šalis“, – sakė lenkų teisėjas. Tikrosios jo vizito į Baltarusiją priežastys šiuo metu nežinomos.

REKLAMA
REKLAMA

Lenkijos žiniasklaida praneša, kad prieš kelerius metus šis teisėjas buvo įsitraukęs į plačiai nuskambėjusią bylą dėl buvusio Mateuszo Morawieckio vyriausybės teisingumo ministro Zbigniewo Ziobro spaudimo teisėjams. 2022 metais šis teisėjas kelioms Lenkijos opozicinėms žiniasklaidos priemonėms papasakojo apie vyriausybei artimų teisėjų ratą, kuris rinko kompromituojančią informaciją apie savo kolegas, neva nelojalius tuometinei vyriausybei. Tuo metu jis savo prisipažinimą aiškino nenoru, kad valdžia juo pasinaudotų.

REKLAMA

Reaguodamas į dabartinį teisėjo pabėgimą į Baltarusiją, Lenkijos vicepremjeras ir nacionalinės gynybos ministras Wladyslawas Kosiniakas-Kamyszas pirmadienį pareiškė, kad laukia Lenkijos specialiųjų tarnybų ataskaitos apie teisėjo bylą. Pasak jo, būtina patikrinti ankstesnę šio teisėjo veiklą.

Tai jau ne pirmas kartas, kai Lenkijos pilietis prašo politinio prieglobsčio Baltarusijoje. 2021 metų gruodį į Baltarusiją perbėgo Lenkijos karys Emilis Czeczko, tarnavęs pasienyje su Baltarusija. Baltarusijos pusės teigimu, karys „nesutiko su Lenkijos vykdoma politika migracijos krizės kontekste ir nežmoniško elgesio su pabėgėliais praktika“. Lenkijos gynybos ministerijos vadovas Mariuszas Blaszczakas vėliau pareiškė, kad E. Czeczko turėjo rimtų problemų su įstatymais, parašė atsistatydinimo iš kariuomenės pareiškimą ir jam neturėjo būti leista kirsti sieną. Po trijų mėnesių E. Czeczko buvo rastas negyvas savo išsinuomotame bute Minske. Oficiali jo mirties versija buvo savižudybė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų