Nepaisant kalbų ir reiškiamos užuojautos, Lenkijos prezidento Lecho Kaczynskio žūtis vargu ar turės didelės įtakos tarptautinei politikai.
Nors tiek Lenkijos, tiek Rusijos aukščiausio rango politikai teigia, jog po Lenkijos prezidento žūties galimos Lenkijos-Rusijos tarpusavio santykių permainos, diplomatai tokius teiginius vertina atsargiai.
Rusijos ambasadorius Europos Sąjungoje (ES) Vladimiras Čižovas, atsakydamas į internetinio portalo EUobserver.com klausimą ar galimos naujos tarpusavio santykių permainos, teigė: „Aš to tikiuosi. Turime sričių, kur galime veikti kartu.“
Tačiau jis atmetė galimybę, jog dėl šios tragedijos Rusija paviešins savo archyvus susijusius su Katynės byla.
„Išskyrus (2010 m. ir 1940 m. žūties) simbolius, aš nematau čia tiesioginių sąsajų su Katyne. Rusijos-Lenkijos santykiai turi ilgą ir sudėtingą istoriją. Aš galių paminėti 1920 m. Sovietų-Lenkijos karą ir liūdną 20 000 Sovietų karių likimą, kurie buvo lenkų paimti į nelaisvę ir daugumą kurių žuvo nelaisvėje,“ – sakė Rusijos diplomatas.
Lenkijos diplomatai nors ir pageidautų tarpusavio santykių atšilimo, tačiau teigia, jog „Lenkijos-Rusijos politika vargu ar keisis“.
„Politika nėra kuriama vienos tragedijos pagrindu,“ – teigė Lenkijos diplomatas.
Analitikai taip pat abejoja, kad ši tragedija suteiks nuolaidų Lenkijai. Briuselyje įsikūrusio Europos politikos centro ekspertas Janis Emmanouilidis, teigia, kad artėja ES 2014-2020 m. biudžeto svarstymai.
„Tai bus pati karščiausia 2011 m. tema. Laukia sunkios derybos dėl biudžeto. Ir Lenkijai neverta laukti nuolaidų dėl šios tragedijos. Taip veikia modernus pasaulis, jame nėra vietos prisiminimams.“